All Star Game 2023 bude v Chocni


Setkání nejlepších hráčů české baseballové extraligy proběhne v roce 2023 v Chocni. Fanoušci se mohou opět těšit na souboj reprezentačního výběru Pavla Chadima, který čeká nabitý rok s WBC a domácím ME, proti výběru Extraligy.

ASG má v kalendáři akcí ČBA už stabilní místo a uskuteční se víkend před Pražským baseballovým týdnem, tedy v sobotu 17. června 2023.

Ve středu 26. října 2022 proběhlo v Chocni setkání zástupců ČBA, předsedy Petra Ditricha a marketingové ředitelky Evženie Votinské, se zástupci choceňského klubu. Předseda ČBA Petr Ditrich ocenil představený projekt klubu. „Orli Choceň postupují podle plánů a máme v oddílu dobrého partnera. Naposledy jsem byl v Chocni na turnaji U8 4. září 2022. Za dva měsíce se v přípravách udělalo hodně, zvláště oceňuji silný přípravný tým a spolupráci s městem. Nové aktivity pro veřejnost jsou důležité a bude to krásný baseballový den. Sobota 17. června bude věnována choceňskému baseballu.“

V průběhu setkání se k zúčastněným připojili i zástupci z města, kdy dorazil starosta města Jan Pažin spolu s místostarostou Ing. Janem Ropkem. „Jsem moc rád, že naše město bude mít tu čest hostit tak prestižní událost jako je All Star Game. Je to příležitost ukázat ostatním klubům, jak se vyvíjí choceňský baseball a také to bude velká podívaná pro širokou veřejnost nejen z našeho regionu. Baseballový klub Orli Choceň a ČBA mohou počítat s naší záštitou a pomocí,“ uvedl starosta města.

Choceň v minulosti hostila několik evropských turnajů od žáků, přes kadety, juniory a také například Mistrovství Evropy mužů v roce 2005. V letech 2014 a 2015 zde proběhly závěrečné boje Final Four Českého baseballového poháru a v posledních letech několik regionálních mládežnických turnajů.

Z možnosti pořádat ASG se těší i předseda klubu Petr Novotný. „Klub SaB Orli Choceň je poctěn. Vážíme si důvěry ze strany baseballové komunity v čele s Českou baseballovou asociací. Jsme si plně vědomi svěřené odpovědnosti, a proto jsme přípravě baseballového svátku v podobě All Star Game 2023 v Chocni vyhradili již několik šikovných Orlů. Na počátku přípravy před námi stojí mnoho nelehkých úkolů. Naším závazkem tudíž je, aby akce All Star Game 2023 byla krásným zážitkem pro baseballisty, fanoušky, Choceňáky a naše domácí Orli.“

O složení týmu hvězd budou opět hlasovat fanoušci, trenérem by měl být vítězný extraligový trenér, tedy Hynek Čapka z Draků Brno. Chybět nebude samozřejmě ani tradiční homerun derby. V roce 2022 zvítězila na Hluboké reprezentace nad extraligovým výběrem díky walk-off homerunu Matěje Menšíka 11:10 (více zde)

Fotogalerie 2022 zde

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací