Ve středu startuje ME BB5 U17


Letošní úspěšný reprezentační rok uzavře a na poslední reprezentační akci se připravuje výběr Tomáše Zachovala, který se chystá na mistrovství Evropy Baseball5 kategorie U17.

Varianta baseballu, kde pálku nahrazuje ruka, hrají dohromady muži (chlapci) i ženy (děvčata), chybí rukavice, nadhazovač i chytač a hřiště přeběhnete do pěti vteřin, je pro svou prostorovou i materiálovou nenáročnost ve světě stále populárnější. „Rychlost, variace herních možností a skoro kontinuální akce nás stále drží ve střehu. Baseball 5 má rychlé tempo, tudíž není čas na velká zaváhaní,“ říká Tomáš Zachoval, nový trenér této reprezentace.
Baseball5 je také jedním z pilířů organizace WBSC, v minulých dnech Mistrovství světa v Mexiku. Evropu na něm reprezentovali Litva a Francie (více zde).

Poznat evropskou sílu BB5 pojede nově vzniklá reprezentace U17, kterou čeká ve dnech 16.-19. šampionát v bulharské Sofii.  „Na turnaj jedeme s čistou hlavou, je těžké stanovit si nějaké cíle. Budeme se snažit zlepšovat každým zápasem a třeba i překvapit sami sebe.“ Český tým čeká ve skupině šest utkání, postupně to budou Turecko, Belgie, Bulharsko, Moldavsko, Francie a Lotyšsko. Ve druhé skupině se utkají Rumunsko, Nizozemsko, Litva, Řecko, Itálie, Izrael a Německo. Rozpis turnaje najdete zde, stránky turnaje na WBSCEurope zde

Tomáš Zachoval vybral na ME po závěrečném soustředění tuto finální sestavu. Nechybí v ní držitelé evropských mládežnických baseballových medailí. Karolína Blažková má pak doma stříbro z letošního ME žen.

Nominace:

Karolína Blažková  Kotlářka Praha
Denisa Šustrová  Nuclears Třebíč
Kateřina Kuchaříková  Nuclears Třebíč
Šimon Hanzal  Hroši Brno
Aleš Prandžev  Eagles Praha
Max Lukeš  Kotlářka Praha
Pavel Jozek  Nuclears Třebíč


Poprvé
se Baseball5 objevil v Česku v roce 2018, kdy do Prahy zavítal kubánský výběr (fotogalerie zde). Český baseball má za sebou také premiérovou účast na ME dospělých, kde v roce 2020 obsadil náš tým 12.místo.

Pravidla BB5
Web BB5

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací