Baseball bude v sobotu opět v Gala


V sobotu 26. listopadu se v hotelu STEP uskuteční již 8. ročník Baseball Czech Gala. Vzpomínat se bude na všechny úspěchy roku 2022, kterých bylo opravdu požehnaně. Největší událostí byl samozřejmě postup mužské reprezentace z kvalifikačního turnaje v Regensburgu na březnový World Baseball Classic v Tokiu. Reprezentační celky pak získaly celkem tři medaile z turnajů mistrovství Evropy. Ženy a žáci byli stříbrní, junioři na domácím šampionátu bronzoví. Kadeti a žáci nás navíc skvěle reprezentovali na mistrovstvích světa. Těsně pod stupni vítězů pak zůstala reprezentace U17 na premiérovém ME v Baseball5. Extraligový titul získali Draci Brno, kteří společně s Arrows Ostrava udrželi na Champions Cupu dvě místa pro český baseball v tomto prestižním klubovém turnaji. Vítězem Českého baseballového poháru se stali Arrows Ostrava.

Za Extraligu budou vyhodnoceni hráči v těchto kategoriích - pálkař, nadhazovač, polař a hráč s nejvíce homeruny za dlouhodobou část (základní část + TOP6), dále pálkař, nadhazovač a MVP play-off, poznáte nejlepší sestavu soutěže a také její osobnost, kterou si volili mezi sebou sami hráči. (Dokument o pravidlech udělování extraligových cen).

Chybět nebudou samozřejmě trenérské ceny, tedy Trenér roku a ocenění za Dlouholetý trenérský přínos, jejichž vítězové vzešli z hlasování TMK ČBA a předchozích držitelů cen. Odtajněn bude také Rozhodčí roku, o jehož jméně rozhodovali manažeři extraligových a prvoligových klubů.

Jsme moc rádi, že se na baseballových hřištích opět hrálo Fair play, a že můžeme letos opět vyhlásit i tuto cenu. Dozvíme se také další jméno nejlepšího českého juniora, o kterém hlasovali trenéři.

O další dva členy se rozroste Síň slávy českého baseballu. Do této exkluzivní společnosti vstoupí jeden reprezentační trenér a jeden skvělý hráč (web).

Pozvání na akci přijali členové mužské a ženské reprezentace, představitelé klubů, reprezentační trenéři, členové Síně slávy, zástupci našich partnerů a také několik hostů ze zahraničí. Celým večerem bude provázet Jakub Stařík. Ke koupi bude, již tradičně, nový baseballový kalendář na rok 2023.

Všichni držitelé cen budou postupně odtajňováni v sobotu podvečer na našich sociálních sítích. Atmosféru akce vám určitě přiblíží fotografie Lenky Brožové a následné aftermovie od Tomáše Icíka.

Gala bude předcházet losování skupin mistrovství Evropy, které bude ve dnech 24.9.-1.10. pořádat potřetí v historii Česká republika. Losování bude možné sledovat 26.11. online od 11:00 hod. na všech sociálních sítích baseballczech.

Fotogalerie z Gala 2021 zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací