Česko se utká na ME se Španělskem, Rakouskem a Řeckem


Čeští baseballisté změří síly v základní skupině domácího mistrovství Evropy se Španělskem, Rakouskem a Řeckem. Rozhodlo o tom dnešní slavnostní losování v Rezidenci primátora hlavního města Prahy. Česká reprezentace je v základní skupině A v Ostravě, zápasy o umístění ji čekají v Brně a cílem je historicky první medaile.

Evropský turnaj se bude hrát systémem čtyř základních čtyřčlenných skupin.
Skupina A: Španělsko, Česká republika, Rakousko, Řecko.
Skupina B: Itálie, Velká Británie, Švédsko, Maďarsko.
Skupina C: Nizozemsko, Chorvatsko, Ukrajina, Francie.
Skupina D: Izrael, Belgie, Německo, Švýcarsko.

Turnaje se nezúčastní Rusko, které mezinárodní federace kvůli anexi Ukrajiny ze šampionátu vyloučila.

Titul z roku 2021 budou obhajovat Nizozemci, česká reprezentace skončila v Itálii před dvěma lety pátá. „Není skupina smrti, není snadná skupina. Los byl spravedlivý, všechny skupiny budou velmi vyrovnané,“ komentoval výsledek losování trenér reprezentace Pavel Chadim. „Nejsem nespokojen, mohlo to být horší. Ale i když skupina vypadá lehce, je to hodně ošemetné. Řekové budou silní, budou mít Američany, jsou černý kůň. Ale za posledních třicet let mělo medaile na mistrovství Evropy jedenáct různých zemí a Česko ještě ne. To chceme změnit,“ plánuje kouč Chadim.

V České republice se bude konat mistrovství Evropy potřetí a organizátoři chtějí uspořádat nejlepší kontinentální šampionát v historii. Podruhé se bude hrát ve formátu šestnácti týmů.  „Na mistrovství Evropy 2023 se moc těším. Česká republika byla v minulosti skvělým pořadatelem podobných akcí a nepochybuji o tom, že tento turnaj bude velkou událostí.  Nový hrací systém šestnácti týmů zajistí spoustu napínavých a vyrovnaných zápasů, zejména v zápasech play off. Také doufám, že čeští fanoušci přijdou a povzbudí svůj domácí tým, který se senzačně kvalifikoval na World baseball classic, ve snaze získat svou první evropskou medaili,“ řekl Krunoslav Karin, prezident mezinárodní federace WBSC Europe.

Záznam losování

Fotogalerie zde

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací