European Winter League Tenerife 2022

nbp, 06.12. 2022 Aktuality

Ve druhé polovině listopadu proběhl na Tenerife v Puerto de la Cruz druhý ročník European Winter League. Akce se účastnili hráči z Evropy ve věku 16 až 19 let, kteří přijeli zlepšit své dovednosti a zároveň se ukázat před trenéry a skauty z Ameriky. Na letošní ročník přijeli dva skauti, jeden z New York Yankees a druhý z Los Angeles Dodgers. Na soustředění dorazili kromě hráčů z Česka také baseballisté ze Španělska, Itálie, Slovinska, Chorvatska, Izraele a 2 hráči z Bulharska. Český baseball reprezentovalo 8 hráčů a dva trenéři. Tomáš Duffek jako pitching coach a Boris Bokaj jako head coach, který na poslední chvíli nahradil Alexe Derhaka.

V den příjezdu na hotel bylo na programu seznamování s ostatními hráči a trenéry turnaje. Všichni se dozvěděli jaký bude plán na další týden. Mezi trenéry byli například Peter Caliendo, Manu Olivera pitching coach v systému Minor League za Floridu Marlins nebo Nestor Perez head coach v Minor League za Atlantu Braves. První den se všichni hráči rozdělili na 3 týmy, ve kterých odehráli a odtrénovali zbytek turnaje - Blue Lions, Golden Stars a Red Bulls.

Druhý den měl každý tým trénink na hřišti Marlins, které čeští hráči z několika posledních soustředění dobře znají. Pálkaři absolvovali BP a nadhazovači byli pod dohledem Manu Olivery, který měl možnost kluky změřit na analytickém trenažeru Rapsodo. Následující pak už patřily utkáním. Dva týmy hrály zápas a třetí vždy trénoval, a to pod dohledem trenérů a skautů kteří se přijeli na kluky podívat.

Po odehrání všech zápasů, kdy měl každý tým stejnou bilanci dvě výhry a dvě prohry, bylo na programu finále. Finále si zahráli Mikuláš Borek, David Křeček, Michal Antoň a Marek Štefka za tým Golden Stars. Druhý tým Red Bulls a pozdější vítěz turnaje měl na soupisce Viktora Beránka, Jana Bilíčka a Tadeáše Kalčeva.

Celkově musíme celou akci hodnotit velmi pozitivně. Byla to obrovská zkušenost pro hráče i trenéry. Hráči nabrali nové zkušenosti od profesionálních trenérů ze zahraničí, a hlavně ukázali své kvality před skauty od týmů z Major league. Druhý ročník se kvalitou vyrovnal prvnímu ročníku a budeme doufat že se Wineter League bude konat i příští rok.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací