Chci letět do Tokia na World Baseball Classic


Vzhledem k hromadícím se otázkám na blížící se turnaj WBC, zveřejňujeme dosud známé informace, které jsou určeny fanouškům, kteří přemýšlí o osobní podpoře českého týmu přímo v Tokiu.

Jsme opravdu potěšeni tímto zájmem a všem fanouškům moc děkujeme. Není vás málo a my už se nyní těšíme na skvělou atmosféru v Tokyo Domu. Vám všem, kteří chcete na vlastní oči vidět národní tým na profesionálním mistrovství světa jsou určeny níže uvedené informace. Účast fanoušků na turnaji aktivně řešíme, a našim cílem je vytvořit společnou komunitu jak přímo na stadionu, tak také na hotelu v Tokiu. Věříme, že když poletí skupina českých fanoušků společně, může to některým méně zkušeným s dalekými cestami usnadnit rozhodnutí vydat se až do Japonska a fandit českému týmu.

Oslovili jsme proto agenturu Czech Tourism, která oslovila s našimi požadavky cestovní kanceláře v ČR. Ze zaslaných nabídek se nám nejvíce líbila nabídka IC Event www.icevent.cz (eventová divize společnosti IC Travel Group s.r.o.), se kterou jsme se domluvili na následujícím postupu:

Pro poptávku je nutné zaslat emailem info@icevent.cz následující údaje:

  1. Počet cestujících (včetně věku dětí)
  2. Požadovaný termín letenky (může být jiný než termín WBC, doporučujeme pár dní předem na aklimatizaci a pár dní po na poznání Japonska)
  3. Požadovaný hotel, počet pokojů, požadavek na počet lůžek na pokoji.

Následně vám CK zašle nabídku a letenky na 24h zarezervuje, čímž bude garantována jejich cena.

Pro závaznou rezervaci letenek a hotelu potvrzením vystavení letenek na email info@icevent.cz budou potřebovat:

  1. Jména a příjmení cestujících
  2. Cestovní pas (sken, foto) všech cestujících (pro účel odbavení cestujícího před odletem)
  3. Případně fakturační údaje (Název, adresa, IČO, DIČ), pouze pokud bude chtít někdo fakturovat na firmu nebo zaměstnavatele apod.

Následně CK zašle výzvu k platbě, kterou je třeba obratem uhradit. Jakmile bude platba připsána na účet, CK letenky obratem vystaví, zarezervuje hotel a pošle cestujícím cestovní doklady emailem. Vše je potřeba realizovat do 24 h od rezervace, jinak se může cena letenky změnit. Berte jako velkou výhodu, že cestovní kancelář přebírá zodpovědnost za vaší cestu a bude vám ve spoustě věcí nápomocna. Prosíme vás o zaslání vašich poptávek do 10.1.2023, jelikož cestovní kancelář drží letenky a kapacity v hotelu.

Ve spolupráci s CK se nám nejvíce líbil následující hotel - APA Hotel Hanzomon Hirakawacho, který vychází přibližně 1 000 Kč/noc na osobu. Delegace a český tým budou bydlet v hotelu New Otani, proto jsme se snažili najít fanouškům hotel v příjemné vzdálenosti i pro možnost návštěvy týmu – hotely jsou od sebe vzdálené 850m. Bohužel ceny letenek není možné zafixovat a jsou tedy proměnlivé. Z toho důvodu doporučujeme všem fanouškům koupit letenky co nejdříve! Cena letenek je v termínu 7.3. – 23.3. zafixovaná a neměla by přesáhnout hranici 31 243 Kč včetně zavazadla k odbavení. Jedná se o letenky s jedním přestupem. O jiných termínech a dalších případných dotazech, například pouze na ubytování, se již prosím domluvte přímo s CK individuálně na výše zmíněném e-mailu.

Také se nás velice často ptáte na vstupenky na stadion. Jako asociace máme od MLB přislíbeno přibližně 150 vstupenek, ale vše řešíme postupně s MLB, se kterou jsou jednání rozsáhlejší a může se dost věcí měnit. Chtěli bychom určitě tyto vstupenky nabídnout českým fanouškům, kteří poletí do Tokia z České republiky jako odměnu za takto náročný a komplikovaný výjezd. Přednost samozřejmě budou mít rodinní příslušníci hráčů z konečné nominace na turnaj. V případě zájmu o vstupenky pište prosím nejpozději do 10.1.2023 na e-mail: lukas.ercoli@baseball.cz (počet kusů a jména). Podle těchto informací pak uvidíme, jak velký zájem fanoušků letět do Tokia je, a zda se počtem cca 150ks od MLB vejdeme do počtu zájemců. Našim zájmem určitě bude všechny nevyužité vstupenky pro rodinné příslušníky hráčů rozdat fanouškům. Nepředpokládáme, že zápasy budou zcela vyprodané (maximálně na zápas s domácím Japonskem), takže s lístky by neměl být obecně problém.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací