Baseball pátým nejlepším kolektivním sportem roku 2022


Český baseball se díky postupu na World Baseball Classic objevil po třech letech v hlasování sportovních novinářů v anketě Sportovec roku, kde obsadil výborné 5.místo. Polepšil si tak o jednu příčku, oproti roku roku 2019.

Prvního kola tradiční ankety hlasovalo celkem 203 členů Klubu sportovních novinářů, kteří jediní mají právo o sportovcích roku hlasovat.

Mezi kolektivy postoupila do druhého kola florbalová reprezentace mužů (stříbro MS), a obě hokejové reprezentace, tedy muži i ženy (bronz MS). Baseball získal od hlasujících celkem 92 hlasů, což ho vyneslo na 5.místo, za fotbalisty Viktorie Plzeň (137) a před střelce v trapu (68).

V roce 2019 stačilo 5.místo na ME v Německu, následný postup do olympijské kvalifikace v Itálii a v ní 3. příčka, na celkově šesté místo za basketbalisty ČR, fotbalisty ČR, fotbalisty Slavie Praha, basketbalistkami USK Praha a hokejisty ČR.

Slavnostní vyhlášení sportovců roku, včetně juniora roku, kam ČBA nominovala Michala Kovalu, se uskuteční v přímém přenosu ČT 21.12.2022.

Děkujeme všem sportovním novinářům za jejich hlasy a v roce 2023 věříme v další posun žebříčkem kolektivů nahoru.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací