Zimní soustředění mužské reprezentace


Mužský národní tým má za sebou první soustředění letošního roku, ve kterém ho čekají dvě velké výzvy. Nejdříve v březnu účast na prestižním turnaji World Baseball Classic a poté v září domácí evropský šampionát.

Realizační tým pod vedením Pavla Chadima zopakoval první lednový víkend horské soustředění v Jeseníkách, které hráči absolvovali také vloni a odrazili se z něj ke skvělým výkonům. „Bylo dobré se hned v novém roce potkat s klukama a nastartovat nabitou reprezentační sezónu,“ pochvaloval si baseballový prodloužený víkend Filip Smola.

V malebném prostředí hor hráče čekaly halové tréninkové jednotky, přednášky z oblasti psychologie a také týmové aktivity. Tréninky byly zaměřeny na všechny pozice, hráči si tedy vyzkoušeli polařské i pálkařské drily a velký prostor dostali také nadhazovači. Nechyběla samozřejmě ani práce v posilovně pod vedením kondičního trenéra Radima Jebavého. Loňský zimní biatlon pak nahradil turnaj ve stolním tenise. „Soustředění v Jeseníkách nastartovalo baseballový program reprezentace pro tento rok a kromě teambuildingových aktivit jsme si tento rok přivezli i bullpen a klece, abychom vše orientovali k baseballu,“ okomentoval horské soustředění kapitán týmu Petr Zýma

A jako pořádné završení všech aktivit pak byl výšlap na Praděd. „Akce se povedla. Společný výšlap na Praděd pod taktovkou horala Ondry Satorii byl třešničkou na dortu. Dal nám pěkně zabrat,“ řekl k rodící se tradici Smola a dodal: „Je dobré vidět, že všichni hráči týmu makají a pilně se připravují na březnové WBC, na které se všichni velice těšíme a odpočítáváme dny do startu turnaje.“ To, že hráči už mají v hlavách turnaj WBC potvrdil i Zýma: „Velká akce se blíží a všichni hráči zodpovědně využili maxima z nabitého programu tak, aby si ujasnili plán příprav na další týdny.“

Další soustředění spojené s marketingovými aktivitami čeká reprezentaci hned tento víkend. Národní tým přijal na páteční podvečer pozvání japonského velvyslance, v sobotu hráče čeká výzva v podobě vaření speciálního piva pro World Baseball Classic v pivovaru Matuška. Nedělní odpoledne bude patřit dětem z dětských domovů, které dostanou možnost vyzkoušet si ve spolupráci s hráči a projektem Česko hraje baseball některé baseballové dovednosti. Chybět opět nebudou samozřejmě ani tréninky v hale pražského Tempa.

K prvnímu zápasu na WBC totiž vyběhne český tým za necelé dva měsíce, v pátek 10. března proti Číně.

Fotogalerie zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací