Mezinárodní akce 2023


Mezinárodní sezóna 2023 bude, věřme, pokračovat opět bez omezení, a tak se mohou čeští baseballoví fanoušci těšit na pěknou várku evropských turnajů.

Tím největším bude určitě ME mužů, které se hraje v Česku ve dnech 24. září až 1. října. České reprezentanty čeká ve skupině A v Ostravě Španělsko, Řecko a Rakousko. Skupinu B hostí Třebíč, skupinu C Brno a skupinu D Prahu. Finálová část se pak bude hrát v Brně, Blansku a Třebíči - webové stránky https://www.eurobaseball2023.com/. Češi obhajují 5. místo z Itálie, ale realizační tým míří na medailové pozice.

Na mezinárodní scénu se vrací reprezentace U23, která se naposledy představila v roce 2021 na MS v Mexiku (12.místo) a ME v Itálii (5. místo). Tentokrát se turnaj ME odehraje v srpnu na hřšiti Wiener Neustadt a první dva týmy postoupí na MS v příštím roce. Tým pod vedením Vladimíra Chlupa zahájí svou přípravu v březnu.

Kadeti se po domácím ME v roce 2021 (1. místo) a účasti na MS v Mexiku v roce 2022 ( vydají na Slovensko, kde se bude hrát v Trnavě a v Bratislavě ve dnech 17.-23. července. Tým pod vedením head coache Filipa Procházky absolvoval již tři společné tréninky a v sezóně ho čeká bohatý přípravný program (více zde). První dvě příčky na ME zajistí týmům účast na MS této věkové kategorie v příštím roce.

Evropský šampionát čeká tradičně také naši nejmladší, žákovskou reprezentaci, která se může kromě tohoto turnaje, těšit opět na MS na Tchaj-wanu (28.7.-6.8.). Dvě akce budou velkou výzvou pro nového head coache repre U12, Jana Žlábka. ME bude pořádat Francie, konkrétně Valenciennes, ve dnech 4.-9. července. Turnaj tentokrát není postupový na MS.

První evropkou akcí roku ale bude Pohár Mistrů v Nizozemsku, kde se začátkem června utkají s evropskou klubovou smetánkou také dva zástupci české Extraligy - mistrovští Draci Brno a vítězové Českého poháru Arrows Ostrava.

Již v březnu ale odehrají čeští reprezentanti turnaj World Baseball Classic v Tokiu, kde se od 10. března postupně utkají s Čínou, Japonskem, Jižní Koreou a Austrálií - více zde.

ČBA bude kromě ME pořádat již 42. ročník Pražského basebaseballového týdne, který se bude tradičně hrát v areálech pražské Krče a Tempa, 21.-24. června.

Rok 2024 pak slibuje návrat turnaje Super Six, ME mužů v roce 2025 by se mělo konat v Izraeli.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací