Horská baseballová klinika 2023


Kouty n. Desnou – JESENÍKY

Letošní Horská baseballová klinika proběhla tak rychle, že se mnozí z účastníků ani nestačili rozkoukat. Možná to bylo dáno tématem, který měla letošní klinika ve svém podtextu.

Psychická a mentální odolnost hráčů, trenérů a rozhodčích bylo téma, které se ještě v žádném ročníku HBK neopakovalo. Téměř 80 trenérů se mělo možnost potkat s tématem, jehož důležitost si ještě někteří trenéři neuvědomují.

Mít hráče, který je zkušený a fyzicky zdatný, ale v rozhodujícím zápase psychicky selže, je opravdu tvrdý oříšek i pro ty nejzkušenější trenéry. Snad i na tuto otázku mohli nalézt účastníci během tohoto víkendu odpověď.

Skladbu letošních lektorů měl pod svým palcem Jakub Sládek z Kotlářky Praha. Do jeho hledáčku se dostali velezkušení trenéři reprezentačních týmů, ale také zkušení mentální kouči Dušan Randák a Václav Petráš. Jejich přednášky pomohli mnohým trenérům proniknout do způsobu ovlivňování mentality hráčů ve vypjatých zápasech. Oba lektoři přenesli své předchozí zkušenosti z jiných sportů do baseballového prostředí.

Kromě těchto mentálních koučů se výbornými přednáškami představili již tradiční lektoři HBK. Jakub Sládek, Richard Kania, Arnošt Nesňal, Pavel Chadim, John Hussey a Petr Baroch. Díky Ríšovi Kaniovi se podařilo uskutečnit i on-line přednášku se Zachem Penprasem z USA.

Pohled na přípravu rozhodčích a jejich reakce ve vypjatých zápasech trpělivě vysvětloval Vladimír Richter.

Samotný závěr HBK již tradičně obstarává Pavel Chadim s dražbou ve prospěch nadace Fond potřebným. I díky jeho moderování tohoto závěru se podařilo vybrat 20.000,- Kč.  Během samotného závěru vznikla zajímavá sázka mezi samotným Pavlem Chadimem a Vítkem Chocholoušem z SaB Orli Choceň. Pokud se našemu týmu podaří v Tokiu vyhrát aspoň jeden zápas, přispěje choceňský orel do tohoto fondu dalšími 4.000,- Kč.

Při odjezdu pak byl letošní ročník HBK samotnými účastníky hodnocen jako jeden z nejlepších.

Děkujeme všem lektorům i účastníkům a snad se všichni opět sejdeme na 23.ročníku HBK v termínu 19.-21.1.2024.

Za pořadatele Roman Lipavský

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací