Prospect camp 2023 je minulostí

nbp, 17.02. 2023 Aktuality

Prospect Camp je určen pro zkvalitňování práce s talentovanou mládeží ve věku 15-19 let, je zaměřen na poziční hráče a převážně na pálkařské, polařské drily a posilovací cviky, které jsou důležité pro rozvoj dynamické síly.

Na letošní akci v Nymburce (3.-5.2.2023) jsme vybrali 34 hráčů ze 13 klubů. Některé hráče jsme museli vyměnit těsně před akcí z důvodu nemoci, ale kapacita 34 hráčů byla naplněna.

Po pátečním srazu následovala příprava pálkařských klecí a screenů v basketballové hale. Program začínal od 14:00hod. a hráči byli rozděleni do 3 skupin. Skupina jedna absolvovala drily zadopolařů s Jakubem Malíkem a Joe Truesdalem. Skupina dvě pálkařské drily s Alexem Derhakem, Robertem Medřickým a Jakubem Sládkem. Třetí skupina dělala drily vnitřních polařů s Petrem Barochem, Jánem Jablonkou a Jakubem Hajtmarem. Hráči se v těchto skupinách střídali až do 18:00 hod. Po večeři následovala další fáze, kdy edna skupina měla aktivní odpočinek v bazénu, druhá pak regeneraci ve vířivce. Po regeneraci měla druhá skupina v učebně č.1 rozbor pálkařských švihů.

Rovněž v sobotu byli hráči rozděleni do tří skupin. První skupina dělala pálkařské drily v basketbalové hale, druhá drily vnitřních polařů, double play a rundown a třetí skupina posilovací cviky v posilovně s Joem Truesdalem a Pavlem Kunstem. Odpoledne nahradily drily vnitřních polařů cvičení pro zadopolaře s Jakubem Malíkem, Janem Jablonkou a drily catcherů se Šimonem Drápelou. Zbylé dvě skupiny pokračovaly v posilování a pálení. Ani v sobotu nechyběla večerní fáze, která byla určena regeneraci (vířivka, bazén) a chybět samozřejmě nemohly videorozbory.

Neděle začala společnou rozcvičkou a po rozcvičení byl na programu baserunning (braní z met, krádeže hit and run atd…). Jako odměna pro hráče byla koordinace pohybu v rámci doplňkového basketbalu a fotbalu v obou velkých halách, kde se hráči rozdělili do 4 týmů a hráli formou každý s každým daný sport.

Druhý ročník Prospect Campu se vydařil a jsme velmi rádi, že byla naplněna kapacita hráčů, a že se nám podařilo udržet, či dokonce rozšířit, realizační tým Nově se do tréninků zapojili Robert Medřický a Šimon Drápela. V tomto roce bychom chtěli ještě zorganizovat jednodenní soustředění Prospect PRO na pražském Tempu. Jednalo by se o listopadový a prosincový termín pro 24 vybraných hráčů z Prospect Campu. Na rok 2024 je pak v plánu tradiční camp 2.-4.2.2024 v Nymburce.

Pokud mají kluboví trenéři nebo sportovní ředitelé zájem vidět, co hráči během soustředěních Prospect Camp, Czech Talent, Program Pro nebo Summer Camp dělají, jsou srdečně zváni, a mohou se přijet na tréninky podívat. Trenéři mohou díky návštěvě sbírat také potřebné kredity, díky kterým mohou získat vyšší trenérskou licenci. Zájemce prosíme, aby se přihlásili vždy v dostatečném předstihu přes hlavního trenéra ČBA Petra Barocha petr.baroch@baseball.cz.

Závěrem bychom rádi poděkovali především rodičům, kteří skvěle reagovali při výměnách hráčů na poslední chvíli, i za jejich čas a organizaci dopravy pro nominované hráče. Velké díky patří všem trenérům: Robert Medřický, Jakub Malík, Jakub Sládek, Jakub Hajtmar, Alexander Derhak, Joe Truesdale, Jakub Sládek, Šimon Drápela, Pavel Kunst a Petr Baroch. V neposlední řadě děkujeme také hráčům, kteří makali po celou dobu soustředění.

Účastníci Campu:

č.

Jméno

Příjmení

Oddíl

1

Kryštof

Lukavský

Tempo Praha

2

Martin

Kocián

Kotlářka Praha

3

Vojtěch

Buščík

Frýdek Místek

4

Filip

Votava

Arrows Ostrava

5

Matyáš

Pjontek

Arrows Ostrava

6

Adam

Veselý

Třebíč Nuclears

7

Matyáš

Trčka

Eagles Praha

8

Max

Lukeš

Kotlářka Praha

9

Filip

Kučera

Miners Kladno

10

Patrik

Skokan

Technika Brno

11

Aleš

Zhao

Tempo Praha

12

Šimon

Hanzal

Hroši Brno

13

Jonáš

Procházka

Blesk Jablonec

14

Marian

Harig

Klasik Frýdek Místek

15

David

Křeček

Kotlářka Praha

16

Lukáš

Derganz

Eagles Praha

17

Filip

Kubíček

Eagles Praha

18

Adrián

Mück

Klasik Frýdek Místek

19

Jan

Fejt

Sabat Praha

20

Šimon

Tuček

Rytíři Trutnov

21

Vojtěch

Kuklík

Miners Kladno

22

Ondřej

Trendl

Hroši Brno

23

Tomáš

Burkert

Kotlářka Praha

24

Nikolas

Hluchý

Tempo Praha

25

Pavel

Peroutka

Třebíč Nuclears

26

Jan

Mulač

Eagles Praha

27

Jan

Pesničák

Blesk Jablonec

28

Jiří

Beran

Hroši Brno

29

Alois

Kočí

Draci Brno

30

Matias

Takeda

Draci Brno

31

Michal

Cajz

Sokol Hluboká

32

Pavel

Nermuť

Blesk Jablonec

33

Lukáš

Urbánek

Draci Brno

34

Tomáš

Venhoda

Třebíč Nuclears

 Fotogalerie zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací