Český národním tým odletěl do Japonska


Čeští reprezentanti nabrali ve středu směr Japonsko. V několika vlnách a skupinách odletěli hráči, realizační tým a mediální tým do městečka Miyazaki, kde se budou až do 8. března připravovat na začátek turnaje. V rámci přípravy absolvují kromě tréninků také přípravná utkání.  „Cílem je vytvořit optimistickou náladu v týmu, doladit detaily a samozřejmě dobře se aklimatizovat na časový posun,“ vysvětlil Pavel Chadim. Tým čekají i čtyři přípravné zápasy. „Důležité to bude zejména pro pálkaře, aby navnímali rychlost míče ve venkovním prostředí,“ prozradil. 

První ostré letošní zápasy odehrála reprezentace na soustředění ve Valencii. Ze tří duelů s místními Astros si odnesli dvě vítězství a jednu remízu. Zápasy se hráli pouze na 7 směn a s omezenými počty nadhozů ve směně. "Je to jiné trénovat a hrát venku. Člověk si na to musí zvyknout, na ten čerstvý vzduch. Je to jiný pocit. Jsem rád, že jsme měli šanci si tu dát pár tréninků a pár zápasů a myslím, že pro hráče je to jen dobře," řekl k soustředění Martin Červenka. Akci si pochvaloval také John Hussey: "Důležité je, že do Tokia letíme zdraví a s trochou tréninku. Ještě nás čeká spousta práce, ale je hezké vidět kluky venku." Fotogalerie zde

Den před odletem proběhla tisková konference, na které s novináři hovořili manažer reprezentace Pavel Chadim, kapitán týmu Petr Zýma a hráči Marek Minařík, Lukáš Ercoli a William Escala a také předseda ČBA Petr Ditrich. Výhra v jednom zápase by českým baseballistům zajistila účast ve World Baseball Classic i v dalším jeho vydání za čtyři roky. „To je hlavní cíl,“ má jasno Chadim. „Máme velmi těžké soupeře, ale papírově nejslabší je Čína. Pokud bychom vyhráli hned první zápas, určitě by nám to psychicky hodně pomohlo a pak se může už stát cokoliv.".  

Celý záznam TK, která byla vysílána přímým přenosem na ČT sport, si můžete prohlédnout zde. Fotografie pak zde

A kteří hráči a trenéři jsou v konečné nominaci manažera Pavla Chadima?

Pro aktuální informace z Japonska sledujte naše sociální sítě @baseballczech.

Češi vstupují do turnaje 10. března utkáním s Čínou, které budete moci sledovat od 4:00 hod. na ČT sport.

 

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací