Češi v přípravě na WBC opět vítězní


Čeští baseballisté porazili v dalším přípravném zápase na turnaj World Baseball Classic v japonském Mijazaki místní tým z industriální ligy Umeda Gauken 7:5. O tři body se postaral Vojtěch Menšík, dvěma dalšími přispěl Martin Červenka, který do statistiky zapsal také dva body za stažení odpalem, takzvané RBI. Poslední přípravné utkání čeká reprezentanty v úterý, kdy se střetnou s dalším místním japonským klubem. Poté už se přestěhují do Tokia, kde je postupně na turnaji čekají Čína, Japonsko, Jižní Korea a Austrálie.

Češi zaznamenali čtrnáct odpalů proti deseti úspěšným ranám soupeře, udělali v poli jednu chybu, zatímco Japonci čtyři. „V této fázi přípravy to byl velmi dobrý zápas, nadhazovali praváci i leváci, házeli rychle, kolem 145 km/hodinu. V poli jsme hráli dobře, jsem spokojený hlavně s nadhazovači, kteří se vyrovnali s tlakem. Nejcennější je pro mě to, že každý pálkař měl alespoň jeden hit, Martin Červenka měl dokonce tři odpaly,“ měl radost trenér Pavel Chadim.

Český tým začal dobře, přestože největší hvězda týmu Eric Sogard hned v první směně zlomila pálku. Japonci v úvodu střetnutí často chybovali. První český bod získal hned v první směně Vojtěch Menšík po odpalu Martina Červenky, druhý přidal sám Červenka. Tým Umeda snížil na dobře házejícího startéra českého týmu Marka Minaříka ve druhé směně. To už však Češi měli na svém kontě čtyři body, neboť se trefil Sogard, stáhl domů kapitána Petra Zýmu a, podruhé v utkání, také Vojtěcha Menšíka. 

Po dvou směnách došlo k první změně nadhazovačů. Za Čechy se na „kopec“ postavil Martin Schneider, který přiletěl do Japonska teprve v neděli. Japonci se výrazně zlepšili v obraně a snížili po chybě Čechů na 2:4. Pak se ale na pálku dostal opět Červenka, a přestože se chvíli trápil, nakonec se trefil a díky němu doběhl pro svůj třetí bod v utkání Vojtěch Menšík. Pro bod se nakonec dostal i Červenka po odpalu Matěje Menšíka a český tým šel do slibného vedení 7:2.

Hráči Umedy se ale nevzdávali a snížili po dvoubodovém homerunu Okazakiho. Hra se vyrovnala a rychlé série outů znamenaly nezměněné skóre v páté, šesté i sedmé směně. Talentovaný Michal Kovala nastoupil do utkání jako čtvrtý český nadhazovač a v osmé směně nejdříve nezabránil bodu, a posléze se dostal do kritické situace, v níž hrozilo vyrovnání skóre. S přispěním rad od trenéra nadhazovačů Johna Husseyho to však zvládl, a do poslední směny šli Češi s dvoubodovým vedením. Skóre už se ale, i díky Lukáši Hlouchovi, který skvěle odházel poslední směnu, nezměnilo.

Pozitivní dojem ze zápasu měl i nejlepší z českých hráčů Červenka. „Nadhazovači atakovali strike zónu, dařily se také pomalé rotační nadhozy, klukům se vedlo také na pálce, byl to dnes dobrý výkon celého týmu,“ hodnotil další z přípravných duelů Červenka. Sám věří, že má dobrou formu. „Kluci kolem mě pálili, tak to pomáhá i mě a také celému týmu. Když se daří pálkařům od začátku do konce, dá se forma chytit i od spoluhráče,“ doplnil.

Fotogalerie z Mijazaki zde

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací