Další výhra pro český výběr


Čeští baseballisté vyhráli i v druhém přípravném zápasu na turnaj World Baseball Classic v japonském Mijazaki, silný tým z místní industriální ligy JR Kjušu Railway zdolali 9:4 zejména díky třem bodům v šesté a sedmé směně. Stejní japonští baseballisté přitom porazili o den dříve v poměru 15:3 Čínu, která bude v pátek prvním soupeřem Čechů v turnaji ve slavném Tokyo Dome.

„Předvedli jsme celkově dobrý výkon, točili jsme nadhazovače a těm se také dařilo, takže příprava rozhodně dobrá a splnila svůj účel. Míče ještě nelítají tak rychle, takže pálkaře ještě prověří rychlejší nadhozy, ale mám samozřejmě radost, že se jim dnes dařilo,“ řekl Chadim. Nespokojený byl s pěti chybami v obraně. „To dostávalo naše nadhazovače do potíží, to byla jediná kaňka a za dva dny to zvládneme lépe,“ hodnotil zápas trenér Pavel Chadim.

Japonci svou sílu prokázali hned v první směně, v níž se tři čeští pálkaři nedostali ani k jedné ráně. Daniel Padyšák, který přijel z USA do Japonska teprve včera, se však jako startující český nadhazovač nedal zahanbit a oplatil soupeři stejnou mincí. I v druhé sérii se nedařilo útočícím týmům, za Česko nastoupil na nadhazovací kopec Ondřej Satoria a také on udržel pálkaře soupeře bez šance.

Ve třetí směně byl bodu blízko Jakub Hajtmar, ale nevydařený odpadl Erica Sogarda znamenal double out a další nulu na české straně skóre. To se neměnilo ani po vystřídání stran, ani Japonci se totiž nedostali k šanci a přehlídka kvalitních výkonů nadhazovačů pokračovala. Ve čtvrté směně se konečně českým baseballistům zadařilo a při odpalu Martina Mužíka doběhl pro první bod v zápasu Marek Chlup. Jan Tomek se jako třetí český nadhazovač v dnešním utkání dostal do velkých potíží při všech obsazených metách soupeře, ale byl z toho naštěstí pro japonský tým pouze jeden bod. Tomek zažil navlas stejnou situaci i v další směně, tentokrát z toho soupeř vytěžil dva body a dostal se do vedení 3:1. Český tým ale zareagoval v útoku skvěle. Při plných metách pálil skvěle do pole Matěj Menšík a na domácí metu stihli doběhnout Marek Chlup i Eric Sogard. Při dalším odpalu Martina Mužíka přidal další bod Martin Červenka a Češi otočili skóre na 4:3.

Vedení český tým navýšil o další bod v sedmém inningu, v němž nejprve Vojtěch Menšík předvedl trojmetový odpal a hned na další pálce ho druhým hitem v utkání stáhl domů Eric Sogard. Velkou šanci s plnými metami sice nevyužil Jakub Grepl, jehož japonský nadhazovač vyautoval, ale po čtyřech špatných nadhozech soupeře, si Češi připsali šestý bod, a když japonský nadhazovač vzápětí trefil Williama Escalu, vedli už 7:3.

Obrat v utkání definitivně dokončil Marek Chlup, nejlepší český hráč zápasu, který odpálil v osmé směně homerun a stáhl s sebou Vojtěcha Menšíka, čímž navýšil vedení týmu už na 9:3. Japonci ještě zvládli snížit, ale konec zápasu proběhl v poklidu. „Stejně jako včera jsme hráli dobře, byli jsme na pálce dominantní, to je důležité, pálka bude v turnaji klíčová,“ řekl Chlup a pochválili i nadhazovače. „Umožnili soupeři jen pět hitů, což je solidní výkon. Jako tým se cítíme na hlavní turnaj velice dobře připraveni,“ doplnil.

Český tým se nyní přesouvá do Tokia, kde ho čeká jeden trénink v Tokyo Domu a následně už první ostré utkání s Čínou. Dívejte se v pátek ve 4:00 hod. v přímém přenosu na ČT sport.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací