Druhý den WBC plný překvapení


Hned druhý den WBC přinesl několik překvapivých výsledků.

Začít musíme naší skupinou B, ve které si Austrálie vyšlápla na druhý tým žebříčku WBSC Koreu, a vyhrála 8:7. Jeden z předturnajových adeptů na postup do další fáze turnaje, tak má hned od jeho startu problémy. Dramatické utkání, ve kterém byly vidět snad všechny atributy, které může baseball přinést, začal lépe australský výběr, který v polovině 5.směny dostal do vedení 2:0. Další průběh duelu pak ovlivnili tři tříbodové homeruny. Jedním Korea otočila na 3:2, dalšíma dvěma se Austrálie dostala do vedení 8:4 v polovině 8. hry. Korea se ale nevzdala a v dohrávce, která trvala půl hodiny, snížila i díky metám zdarma na rozdíl jednoho bodu. To ale bylo vše a po chycené krádeži mohla propuknout australská radost. Australané vystřídali v utkání 9 z 15 nadhazovačů, které mají na turnaji k dispozici. Winner si zapsal českým fanouškům známý Jon Kennedy, jenž hrál v roce 2022 Extraligu za Hrochy Brno.

Domácí Japonsko na nadhozu se startující hvězdou Shoheim Ohtanim porazilo Čínu 8:1. První český soupeř držel s Japonci relativně vyrovnanou partii až do 8.směny, protože japonským pálkařům se vůbec nedařilo stahovat běžce z met. Ohtani, který je také platným pálkařem, odházel 4 směny a odpálil dva hity. První čínský bod na turnaji zajistil svému týmu homerun Pei Lianga.

V pátek vypukne turnaj i pro český výběr, který čeká Čína. Hraje se od 4:00 hod. českého času, utkání je možné sledovat na ČT sport. Fotogalerie z Tokia zde


Druhým duelem skupiny A bude souboj mezi Japonskem a Koreou. Před Koreou tedy po porážce od Austrálie stojí velká výzva, neboť další porážka v turnaji by jívelmi ztížila cestu za postupem.

Ve skupině A si po Nizozemsku vyšlápla na Kubu také Itálie. Výhru 6:3 jí přinesla nastavená směna, ve které po sérii hitů získala 4 body a kubánští hráči už nedokázali reagovat. Po 8.směně přitom byla Kuba psychicky na koni poté, co se jí podařilo po odpalu Arruebarreny srovnat na 2:2. Tie-break jí ale vůbec nevyšel a připsala si tak druhou prohru v turnaji.

Dvě výhry naopak už má Nizozemsko, které porazilo Panamu 3:1. Nejlepším hráčem oranjes byla hvězda MLB Xander Bogaerts s homerunem, hitem a dvoumetovým odpalem. Homerun trefil také Jurick Profar. Panama se v hitech soupeři vyrovnala, ale více, než jeden bod získat nedokázala.

V dalším hracím dnu čeká Panamu Kuba a Itálie nastoupí proti Tchaj-wanu. Obě utkání můžete rovněž sledovat na ČT sport.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací