Ohlasy po utkání s Čínou


Na světelné tabuli při finále kvalifikačního turnaje World Baseball Classic vloni v září v Regensburgu svítilo nerozhodné skóre 1:1, na metě byl Matěj Menšík a na pálku se chystal Martin Mužík. Přišla rána, homerun a senzační postup do hlavního turnaje. O půl roku později stojí na pálce v Tokyo Dome opět Mužík, na metě opět Matěj Menšík a navíci Martin Červenka, následuje další odpal do ochozů, který tentokrát znamenal senzační výhru proti Číně.

„Trochu mě to vzalo zpátky v čase,“ uznal Mužík, že dnes tak trochu prožil déjà vu. „Je to skvělý pocit, že jsme vyhráli. Je to obrovská radost, že jsme si vzali vítězství zpátky, i když to vypadalo zle. Máme radost, jeden za všechny, všichni za jednoho,“ prohlásil hráč z Hluboké nad Vltavou. V první směně se dlouhým sebeobětovacím odpalem zasloužil o druhý bod českého týmu, ale chtěl víc a v deváté směně měl poslední šanci ještě něco na pálce ukázat. „Říkal jsem si, že je na čase, abych taky něco trefil,“ usmíval se. Jeho trefa zaujala celý baseballový svět. „Nevím, jak to může přijít. Tak nějak samo. Je to nějaká svalová paměť, kterou máš. A buď máš natrénováno, nebo natrénováno nemáš. Snažil jsem se být co nejvíc připravený a teď se to ukázalo,“ povídal hráč, který tráví letošní zimu v Austrálii. „Bylo to nahoru dolů, vedli jsme, pak jsme prohrávali, ale máme to v sobě. Víra v sama sebe a v ostatní hráče nás žene dopředu. Spoléháme se jeden na druhého,“ povídal i přes mladý věk zkušený reprezentant.

Jako první v historii oběhl všechny mety a získal první bod v turnaji WBC pro Česko Vojtěch Menšík. Jeho rodiče patrně prožívají snový den, neboť jeho bratr Matěj trefil ve 3.směně homerun a postaral se o další bod, který nakonec v infarktovém zápasu také vedl k vítězství. “Úsměv jak rohlík,“ culil se před novináři Matěj Menšík. „Je to fantastické, i když jsme si nechali utéct střed zápasu, tak jsme to zvládli. Máme velké štěstí, že když se nedaří jednomu, druhý ho nahradí,“ pochvaloval si hráč Techniky Brno týmového ducha. „Vzali jsme si to zpátky. Naštěstí to skončilo dobře,“ radoval se.

„Fantazie, jak říkám, na tom týmu je skvělý to, že když se jednomu nedaří, tak je tam další, který ho nahradí,“ pochvaloval si Matěj Menšík. „Sice to byl nervák na více než čtyři hodiny, ale nakonec paráda,“ radoval se i za svého bratra Vojtěcha, který zápas tak skvěle začal. „Je to tady trochu ve spěchu,“ mluvil Matěj Menšík ještě na stadionu, „ale až se dostaneme na pokoj v hotelu, ta si to trochu víc proženeme hlavou a bude to paráda!“ podíval se na svého bratra.

Ten průběh zápasu přirovnal k horské dráze. "Vypadalo to, že si výhru podržíme, ale pak jsme měli problém trefit strike zónu a vypadalo to s námi v sedmé směně bledě. Potom se to v deváté směně podařilo, to byla obrovská euforie a nadšení. Zaplaťpánbůh, dopadlo to dobře,“ ulevilo se Vojtěchu Menšíkovi. „Je to skvělé být na hřišti s bráchou, ale když zrovna on odpálí homerun, tak to pro mě znamená ještě víc, mám ještě víc radost, užíváme si to spolu,“ povídal Vojtěch Menšík. Závěr zápasu už prožíval v absolutní euforii s kamarády. „Byla to radost, obrovská radost. Marek Chlup mě objal a málem mi zlomil všechny kosti v těle,“ poukázal se smíchem na obrovitého spoluhráče.

Spokojený byl samozřejmě i Daniel Padyšák, jenž vydržel do limitu 49 nadhozů na kopci celé 4 směny a hodil 4 strike outy. "Věřili jsme, že budeme schopný zápas otočit, i když se nám trochu nedařilo. Naše pálka je výborná, naše pole je výborný, naši nadhazovači jsou skvělí." Pochválit musel samozřejmě také svého spolupráče Martina Mužíka:  "Všichni jsme věděli, že je Martin schopný ty balóny takhle pálit a jsme hrozně rádi, že to provedl přesně v tenhle moment."

Dva hity v utkání odpálili Eric Sogard, Matěj Menšík a Filip Smola, Martin Mužík si připsal do statistik čtyři stažené body. Martin Minařík v koncovce utkání udělil tři strike outy a nedal ani jednu metu zdarma.

Fotogalerie z utkání zde

 

 

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací