Vyrovnaná skupina A, opět vítězné Japonsko


Třetí den se kromě českého týmu radovalo také Japonsko, Kuba a Tchaj-wan.

Čeští baseballisté po výborném výkonu a infarktové zápletce s dobrým koncem porazili Čínu 8:5 a připsali si historicky první výhru na World Baseball Classic. Homeruny se blýskli Matěj Menšík a zejména Martin Mužík. Na nadhou si skvěle vedli startér Daniel Padyšák a closer Marek Minařík. Čína utrpěla druhou porážku a s jejím případným postupem do další fáze turnaje to nevypadá dobře. Naopak Češi mohou stále pomýšlet na pokračování úspěšné tokijské mise.

Souboj mezi Japonskem a Koreou měl být tahákem této skupiny. Korea ale v prvním kole podlehla Austrálii, což dost otřáslo jejím sebevědomím. Japonsko si naopak, byť ne lehce, poradilo s Čínou a šlo tak do zápasu s větším klidem. Úvod duelu prvního a čtvrtého týmu žebříčku WBC začala lépe Korea, která se ujala vedení 3:0 na začátku 3.směny. Domácí výběr ale dokázal hned reagovat a otočit nejen skóre ale i vývoj zápasu ve svůj prospěch. Nakonec bez problémů vyhrál 13:4 a zapsal si druhé vítězství v turnaji. Korea je tak prozatím bez výhry a bude muset v dalších zápasech opravdu zabojovat.

Sobota bude patřit, českými hráči a fanoušky, dlouho očekávanému duelu s Japonskem. Hráči v mnoha rozhovorech mluvili o tom, že hrát proti Japonsku v Tokyo Domu byl jeden z jejich snů a postavit se proti Shohei Ohtanimu, idolu některých z nich, velkou výzvou. Hraje se od 11:00 hod., opět v přímém přenosu ČT sport.
Už v poledne tokijského času se utká Austrálie s Čínou. Australané porazili překvapivě v prvním kole Koreu a určitě se budou chtít udržet na vítězné vlně a posunout se směrem k postupu ze skupiny.

Skupina A na Tchaj-wanu bude ještě velmi napínavá, neboť všechny týmy už mají na svém kontě alespoň jedno vítězství. Kuba si po dvou porážkách poradila s Panamou jasně 13:4, byť ještě na začátku 6.směny prohrávala 2:4. Následně ale spustila útočnou smršť, přičemž její pálkaři odpálili celkem 21 hitů. Oba týmy mají nyní bilanci W-L 1-2.

Velmi dramatické utkání se několika zvraty ve vývoji se odehrálo mezi Tchaj-wanem a Itálií. Domácí diváci v Tchaichungu si utkání museli opravdu užít, protože viděli celkem 27 dobrých odpalů a hlavně nakonec i výhru Tchaj-wanu 11:7. Skóre zápasu se během devíti směn přelévalo z jedné strany na druhou. Itálie vedla po pěti směnách 7:5, ale po dvoubodovém homerunu Yu Changa bylo v následující hře srovnáno. A pak už se radovali pouze domácí hráči, když vše zakončil tříbodovým homerunem Giljegiljaw v dohrávce osmičky. Oba soupeři tak mají na svém kontě jednu výhru a jednu porážku.

Itálii nyní čeká Panama, Tchaj-wan vyzve Nizozemsko, jenž je jako jediné zatím bez porážky.

V sobotu pak budou rozehrány také další dvě skupiny, které se hrají v USA. Konkrétně skupina C ve Phoenixu utkáním mezi Kolumbií a Mexikem a skupina D v Miami zápasem mezi Nikaraguou a Portorikem. Také tato střetnutí bude možné sledovat na ČT sport či ČT sport Plus.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací