Ohlasy po zápase s Koreou


Českému týmu nevyšel začátek duelu s Koreou, ale i v tomto utkání ukázal jakou má vůli, a že opravdu může hrát s každým týmem na světě.

„Škoda první směny, myslím, že jsme s nimi pak odvedli dobrý výkon. Vytáhli na nás, co měli, mixovali nadhozy, bylo vidět, že potřebují to utkání vyhrát za každou cenu,“ řekl k zápasu Matěj Menšík, autor jednoho ze šesti českých hitů, kterým stáhl hned dva body.

Korejský tým prostřídal v utkání hned 6 nadhazovačů, jakýkoli náznak českého tlaku se trenéři snažili změnou hráče na kopci eliminovat. „Jsem pyšný a hrdý na kluky. První tři korejští nadhazovači byli světová špička a vůbec to, že je museli vytáhnout, že je museli použít, že jsme nesložili zbraně, to je ohromný kredit pro český baseball,“ neskrýval hrdost na český baseball manažer týmu Pavel Chadim.

Výborný výkon předvedl na kopci Jeff Barto, trenér a hráč třebíčských Nuclears, který sám uznal, že podal životní výkon: „Dneska mi fungovalo všechno, changeupy, fastbally, kombinace, různé vychytávky. Obrana mi hodně pomáhala, udělala hodně akcí. Je to sranda, když nadhazujete a máte za sebou takové kluky,“ pochvaloval si Barto. „Odehráli jsme zápas proti jednomu z nejlepších týmů na světě. Je to dobrý mančaft, má v sestavě borce z MLB. Snažil jsem se, abychom se dostali zpět do zápasu. Měli jsme naději, chtělo to ještě nějaké větší odpaly, naneštěstí pro nás tohle nebyl náš den,“ hodnotil. „Tenhle tým má velké srdce, jsem rád, že jsem jeho součástí,“ uvedl.

Barto odházel 5,2 směny, ve které obdržel pouze 2 hity a zvládl společně s obranou zastavit korejský tlak a dát českému týmu šanci vrátit se do zápasu. Spokojen s jeho výkonem byl samozřejmě i Pavel Chadim, který se hodně zasloužil o to, že Barto mohl v českém dresu nastoupit: „Byl to jeden z jeho nejlepších zápasů, co jsem od něj viděl.“

„Předvedl neuvěřitelný výkon, Korejci se vůbec nechytali,“ okomentoval lakonicky výkon Barta Filip Smola a nezapomněl pochválit opět hlasité české fanoušky: „Fanoušci nás tlačí dopředu a nemůžeme vypustit žádný balon.“

Posledním soupeřem českého ve skupině bude Austrálie, jež hned v úvodu turnaje porazila překvapivě Koreu a poté také Čínu. „Austrálie je skvělý tým, začala výhrou s Koreou, je to top 10 tým světa. Věřím, že podáme stejně kvalitní výkon jako v těchto třech zápasech, jak to dopadne, to už necháme na osudu,“ řekl Chadim.

Že se Češi nebojí žádného soupeře na turnaji potvrdil i hrdina utkání s Koreou Barto: „Vrátil jsem se k baseballu a jsem tady. Všechno, co potřebujete, je šance. A my ji máme. Musíme vyhrát,“ měl jasno. „Myslím, že zítra všem ukážeme, dáme do toho všechno. Na pálce můžeme být hodně nebezpeční. Máme hodně nadhazovačů, kteří můžou jít do hry. Všichni jsou hladoví a budeme bojovat,“ dodal.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací