Petr Zýma: "Jsem pyšný na celý tým..."


V českých hráčích se po utkání s Austrálií, ve kterém ztratili šance na postup do čtvrtfinále, mísilo zklamání z porážky s hrdostí na to, co dokázali. A jak viděl nejen tento zápas kapitán týmu Petr Zýma?

„Mám ohromnou radost, jsem pyšný na celý tým, na naše kouče, na všechny členy, že se nám povedlo předvést světový baseball po celý týden. Máme jednu výhru, za mě z pozice kapitána smekám před spoluhráči, všichni k tomu přistoupili jako maximální profesionálové a doufáme, že jsme si získali srdce všech fanoušků. Je to extrémně příjemné, co japonští fanoušci předváděli, jak nás respektovali. Co jsem slyšel, tak v Čechách je baseballové tornádo. Už abychom byli doma a mohli si to také užít. Chceme to ale transformovat do dalšího rozvoje baseballu," přiblížil kapitán týmu své pocity.Vrátit se samozřejmě musel i k utkání s Austrálií: "Dneska jsme žádné velké chyby nedělali. Oni našli balon, našli také díry na hřišti. Je třeba si uvědomit, že jsme hráli na nejlepším turnaji světa s nejlepší hráči, kteří chyby nedělají. My jsme nechali na hřišti srdce a za to moc hráčům děkuju. Chtěli jsme vyhrát, ale předvedli jsme super výkon, vydrželi jsme většinu zápasu. Odvedli jsme tady kus práce. Přistoupili jsme k tomu jako maximální profesionálové a získali jsme respekt celého světa. Chtěli jsme do čtvrtfinále, hráli jsme o to, to bylo koření dnešního zápasu, to by bylo něco nepředstavitelného.Že to nebude snadné jsme věděli. Ještě na to asi nejsme úplně ready, ale další tři roky máme jasně nastavenou misi."

Připomněl také evropský šampionát, který pořáda Česko od 24. září do 1. října: "Připravujeme se tak, jak v našich podmínkách dovedeme, což není výmluva, ale pro nás zadostiučinění, že jsme tady předváděli skvělou hru. Asi nám dojde až za pár dnů, co se tady stalo. V září máme doma mistrovství Evropy, určitě na něm chceme medaili. Hráli jsme největší turnaj na světě, to nám dalo zpětnou vazbu, to jsme potřebovali. Teď si pár dní odpočineme, ale pak začne Extraliga a my se připravíme tak, abychom na ME uspěli. Budeme hrát s velkým očekáváním." A co bylo jeho největším zážitkem? "Byl to určitě zápas proti domácímu Japonsku ve vyprodaném Tokyo Domu. Cítíli jsme tam respekt, všichni ocenili náš výkon. Jsem rád, jakým způsobem náš tým vystupuje na hřišti i mimo ně."

Vstupenky na ME si můžete koupit zde

 

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací