Ohlasy po utkání s Austrálií


Přes svůj výborný výkon nesršel Martin Schneider po utkání s Austrálií radostí. Je maximalista a prostě chtěl vyhrát a postoupit do čtvrtfinále WBC: „Mračím se, protože jsme nepostoupili. Nehledě na to, že jsem podal celkem solidní výkon, tak týmový výsledek je vždy před individuálním výsledkem. A nemůžu být spokojený, pokud jsme nevyhráli. Hned, jak jsme se sem dostali, tak jsem říkal, že nejedeme na výlet a jedeme se poprat o co nejlepší výsledek. Do posledního zápasu jsme měli šanci postoupit do čtvrtfinále. Ale za mě určitě solidní vystoupení, zanechali jsme dobrý dojem. Čelili jsme nejlepším hráčům na světě a každý zápas jsme odehráli se ctí, každý zápas jsme měli šanci na výhru. Ale nedopadlo to, nepostoupili jsme. Já jsem přijel samozřejmě s očekáváním postupu, takže nejsem spokojený."

Ale minimálně jeden důvod k radosti přeci jenom měl. V Česku se totiž díky výborným výkonům týmu a statečnému boji se všemi soupeři zvedla vlna zájmu o baseball: "Určitě jsem rád, že jsme se zviditelnili. Tohle byl jeden z dalších cílů - dostat baseball do širšího povědomí. A podle ohlasů to v Česku kolovalo, všichni se na to dívali, dokonce lidé, kteří baseballu nerozumí. Obrovsky nám fandili, my jsme to tady cítili. Já jim ohromně děkuju, pomáhalo nám to velmi moc. Pro všechny z nás to byl splněný sen, ukázali jsme, že patříme mezi světovou elitu a to je věc, na kterou nikdo z nás nezapomene. Čeká nás v září mistrovství Evropy a nechceme jen medaili, chceme ten turnaj vyhrát. Tady jsme ukázali, že se s námi musí počítat."

A i on se vrátil ke skvělým fanouškům, jak těm japonským, tak samozřejmě českým, kteří český tým vytrvale povzbuzovali: "Japonští fanoušci byli úžasní a myslím, že jsme získali jejich srdce. Měl jsem nějaké informace, že jsem tady celkem oblíbený, bylo to příjemné. Sice tady na nejaponské zápasy nebyl plný stadion, ale bylo tady deset, patnáct tisíc lidí. Je hezké, když vám takové množství fanoušků zatleská."

Do hodnocení utkání se v pozápasových emocích moc nechtělo ani Martinu Červenkovi: „Teď se mi ten poslední zápas hodnotí těžko, protože jsme předvedli kvalitní výkon, ale nepodařilo se nám postoupit. Všechny zápasy jsme ale bojovali, takže můžeme být na sebe velice hrdí. Ukázala se síla Austrálie, měla kvalitní pálkaře, na začátku nám hodně pomohla obrana v poli, ale to nešlo vydržet celý zápas, bylo těžké se proti nim prosazovat. Šnajdy házel výborně, těžké zápasy umí, jsme rádi, že je u nás v týmu."

Autor dnenšíchdvou hitů a dvou stažených bodů Marek Chlup hodnotil utkání a celý turnaj takto: „Bylo to vyrovnané utkání, určitě super pro hráče, pro fanoušky. Chtěli jsme ale vyhrát, bohužel to nevyšlo, ale dneska jsme hráli dobře proti velmi kvalitnímu soupeři. Měli jsme tým, který mohl postoupit do čtvrtfinále, nemám se za co stydět.  Postup byl velmi blízko, jsme rádi, že jsme celou dobu o postup hráli, měli jsme motivaci.  Myslím si, že týmový výkon super, hráli jsme proti špičce na nejlepším turnaji světa a podávali jsme nadstandardní výkony.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací