Žáky čeká na ME Nizozemsko, Rakousko a Litva


Reprezentace U12 pod vedením Jana Žlábka má letos opět napilno. Kromě tradičního mistrovství Evropy ji čeká také mistrovství světa na Tchaj-wanu (27.7.-6.8.). ME letos pořádá Francie, hraje se ve dnech 5.-9. července ve Valenciennes.

Česko, které obhajuje stříbrné medaile, bude hrát ve skupině BNizozemskem, Rakouskem a Litvou. Nizozemsko bylo na loňském ME třetí, když prohrálo v semifinále právě s českým výběrem. Rakousko obsadilo 6. místo, Litva byla 7. Ve skupině A jsou Německo, obhajující titul, Itálie, Francie a Velká Británie.

„Letošní ME není kvalifikační pro postup na MS. Neznamená to ale, že pro nás výsledek není důležitý. Chceme opět zopakovat účast ve finále a zabojovat o zlatou medaili. Skupina vypadá na první pohled jednoduše, ale nemůžeme podcenit žádný zápas. Litva a Rakousko by měla být dobrá příprava před těžším zápasem s Holandskem a pak následným semifinále. Ze skupiny A může do semifinále postoupit kdokoliv z trojice Francie, Německo, Itálie,“ řekl k plánům na šampionátu head coach Jan Žlábek.

Realizační tým uspořádal již tři kola výběrů a soupisku 28 hráčů nyní čeká Jarní turnaj na Eagles.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací