Březnové soustředění repre U15


Čtyřicet hráčů ze třinácti klubů absolvovalo ve dnech 24.-26.3. tréninkový kemp v Praze na Tempu. Jednalo se o další akci kadetské reprezentace v rámci přípravy na ME v Trnavě (18.-22.7.).

Pátek byl ve znamení kondiční a pálkařské přípravy. Atletický blok s trenérkou sprintů, Barborou Procházkovou opět ukázal naše mezery a nedostatky. Loňský rok při naši účasti na MS U15 v Mexiku jsme měli možnost přímého srovnání se světovými týmy (Kuba, Tchaj-wan, Mexiko), a naši hráči viděli na vlastní oči atletickou rozcvičku japonského výběru. V prvním zápase nám kubánští běžci ukázali, jak je možné „létat“ mezi metami (Kuba prohrála ve finále o bod s USA). Ztrácíme v rychlosti, dynamice a rozsahu pohybu. Hráči musí vylézt z komfortní ulity a pracovat navíc.
Fyzio-kondiční blok pod vedením Denisy Šustové byl zaměřen především na mobilitu, posílení CORE a kompenzace. Hráči ví, že je čeká náročná sezóna (soutěž U15, U18, turnaje, poháry, Junior League a reprezentace). Pokud chceme vydržet zdraví a fyzicky připravení do finálových bojů, musíme cvičit pravidelně a mít dané cviky zažité, stejně jako když si čistíme zuby (ráno a večer). Pálkařský blok s Michalem Müllerem byl rozdělen do dvou částí (pátek večer, sobota dopoledne). Pálkaři prošli jednotlivými drily na stativech a tosu. Pracovali na pálkařských stavech a jednotlivých situacích.

Sobotní den začal mentální odolností. Desetiminutový běh k nedaleké přehradě a krátký ponor do 6stupňové vody zvládli hráči statečně. Následný výběh do prudké stráně nás dostal zpět do provozní teploty. Následovala krátká přednáška o vhodném stravování a jaké potraviny by měli hráči vyhledávat a které naopak vyškrtnout ze seznamu.
Vnitřní, vnější polaři, nadhazovači a kečrové během dopoledne prošli tréninkovými drily s Filipem a Matoušem Procházkovými a Lukášem Janíčkem. Ve druhé části jsme prošli předzápasovou přípravou. Po obědě byli hráči rozděleni do 3 týmů. Každý tým odehrál dva zápasy, každý po 4 směnách. Totéž jsme zopakovali v neděli. V rotaci bylo celkem 24 nadhazovačů a směny byly zkracovány a řízeny dle počtu nadhozů (20 a 20) tak, aby nikdo nešel přes 40.

Další akcí, která nás čeká, je SUMA PONY OPEN (20.-23.4.) na Eagles. Minulý rok jsme se umístili na pátém místě. Našim cílem je dostat se do čtvrtfinále a hrát další tři zápasy s nejlepšími týmy. Na turnaj jsme nominovali 23 hráčů.
Hráči, kteří nejsou v nominaci mohou dostat wild card na začátku června (2.-4.6.) a nebo na akci 30.6.-2.7. Především poslední termín je klíčový. Hráči budou mít odehrané poháry (U15, U18) a za sebou tři měsíce tréninkové a herní přípravy. Na přelomu června a července tak dojde k dalšímu měření sil a dané formy před ME v Trnavě. Je nesmírně důležité nastavit přípravu k těmto dnům. Je velmi důležité se soustředit na svůj plán a dělat si pravidelné záznamy do tréninkového deníku, kde pak monitorujete svůj progres.

“There are plenty of difficult obstacles in your path. Don’t allow yourself to become one of them.”
Ralph Marston

Nominace U15 na PONY 20232

Pitchers:  
Ventruba Vít Draci Brno
Scudder David Stuttgart Reds (ČR/USA)
Scudder Lucas Stuttgart Reds (ČR/USA)
Chromý Lukáš Sokol Hluboká
Sobotka Daniel Hroši Brno
Grygera Josef Eagles Praha
Jakubec Matyáš Olympia Blansko
Helmich Jan Tempo Praha
Špimr Matěj Sabat Praha
Škopek David Sabat Praha
Kaňok Viktor Klasik Frýdek-Místek
Kincl Lukáš Olympia Blansko
Catchers:  
Urbánek Lukáš Draci Brno
Moláček Lukáš Sabat Praha
Mlýnek Šimon Sokol Hluboká
Bílek Ondřej Tempo Praha
IF:  
Pritts William Eagles Praha
Venhoda Tomáš Třebíč Nuclears
Tošovský Adam Eagles Praha
OF:  
Komárek Ondřej Eagles Praha
Coleman Michael  Tempo Praha
Okáč Filip Draci Brno
Kubelka Jan Draci Brno

Související článek zde

 

 

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací