Extraliga 2023


Samostatná česká baseballová Extraliga slaví letos 30. výročí. Nejúspěšnějším týmem jsou Draci Brno, kteří získali už 23 mistrovských titulů, tři vítězství mají Arrows Ostrava, dvě Technika Brno a jedno Kotlářka Praha.

Složení nejvyšší soutěže je totožné jako vloni, hrát tedy bude následující osmička týmů: Arrows Ostrava, Draci Brno, Eagles Praha, Hroši Brno, Nuclears Třebíč, Sokol Hluboká, Technika Brno a Tempo Praha. V základní části se utkají každý s každým třikrát, následně postoupí první šestka do nadstavby TOP6. Tam se bude hrát čtyřikrát každý s každým, přičemž výsledky ze ZČ se nezapočítávají. V semifinále se utkají 1. se 4. a 2. se 3. po skončení TOP6 a to na 3 vítězné zápasy. V Czech Series se vítězové střetnou v sérii na 4 výhry. Letošní extraligový mistr by měl být znám nejpozději 13. září. Novinku letošního ročníku je povinnost týmů postavit do druhého utkání série, bráno z původního rozpisu, pouze české nadhazovače.

V týmech bylo před startem soutěže rušno nejen kvůli účasti reprezentace na World Baseball Classic. Došlo rovněž k několika zajímavým přestupům. Tím největším je určitě posun Martina Červenky z Eagles do Tempa. Vloni 4. tým tak má rázem k dispozici skvělou osu Minařík - Červenka. Do Nuclears, kteří mají za sebou nejúspěšnější sezónu v historii klubu, zamířili nadhazovači Jake Rabinowitz a Lukáš Hlouch.Rušno bylo pak po nevydařené sezóně na Hluboké. Klub opustili Jan Novák, Wesley Roemer, Scott Mulhearne i Petr Síla, které všechny uvidíme v prvoligové Kotlářce, a naopak do něj přišel z ostravských Arrows Alec Lemmon.

Uvidíme, zda úspěšní reprezentanti z Tokia ukáží dobrou rozehranost nebo je naopak postihne únava. Sezóna bude dlouhá, vedle Extraligy se hraje opět ČBP mužů, Draky a Arrows čeká začátkem června Champions Cup a vše samozřejmě vyvrcholí zářijovým evropským šampionátem.

Novinkami pro rok 2023 jsou také změny v oblasti streamů, kdy můžete všechna utkání sledovat na jednotné platformě https://www.baseballczech.tv/. Stačí se pouze zaregistrovat. Další novinkou je změna systému pro zapisovatele, kdy ČBA přešla na systém MyBallClub. Výsledkem je opět jedna platforma https://stats.baseball.cz/cs/calendar, ze které se můžete dostat na všechna utkání nejen Extraligy, ale také dalších soutěží.

Těšíme se na vás v hledištích hřišť a stadionů, věříme, že i počasí se v průběhu jara umoudří a vy si budete moci vychutnat skvělé extraligové zápasy. Přijďte podpořit své oblíbené hráče a nezapomeňte si také koupit vstupenky na zářijové ME https://www.eurobaseball2023.com/.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací