Repre U12 - jarní turnaj, nominace


Reprezentace U12 absolvovala náročný prodloužený víkend na Jarním turnaji v Praze.

Hráči byli rozděleni do dvou týmů, které měly odehrát každý 6 zápasů. Z důvodu nepříznivého počasí jsme s každým týmem odehráli bohužel jen 3 zápasy. I přesto se nám podařilo hráče prověřit a nahradit zrušená itlímé programem, který nám ukázal, jak se všichni od posledního srazu zlepšili. Večerní program byl opět věnovaný „suché“ přípravě. Hráče jsme měli rozdělené do skupin a postupně si všichni prošli stanoviště pick-offů, shadow-drillů, base-runningu a práce zadních polařů. V sobotu po večeři jsme pak sehráli pár zápasů BaseBall5.

Na turnaji nám primárně nešlo o umístění, ale o zapojení hráčů na vytipované pozice, které budou v celku skládat národní tým. Podařilo se nám zapojit všechny catchery i nadhazovače. Pálkaři již plnili úkoly a museli předvést i situační pálení. Velký důraz jsme věnovali běhání po metách. Mnoho hráčů již hrálo zápasy a turnaje s výběhy, ale po zimě je dobré si vše znovu zopakovat.

Právě nepříznivé počasí a nestandardní baseballové podmínky nám ukázaly, jak jsou hráči schopní zvládat diskomfort a přizpůsobení se na náročný program. V Praze jsme zažili spíše opačné klima, než nás bude čekat na Tchaj-wanu (kromě vlhkosti, které bylo dost :-D), ale mohli jsme okusit, jaké to je, být na nohách od rána do večera. Minulý rok jsme z důvodu nepřiznivého počasí museli na MS v zápase proti Koreji absolvovat rain delay trvající 4 hodiny. Celý tým se tedy vrátil na hotel až po téměř devíti hodinách. I k takovým situacím může dojít a hráči na ně musí být připraveni.

Na sobotní večeři jsme s hráči vyrazili na ochutnávku asijské kuchyně, aby se pomalu připravili na jiný typ stravování, který je na Tchaj-wanu bude čekat.

Výběr finálních 18hráčů byl opět, jako každý rok, náročný. Vybírali jsme nejen dle výkonů jednotlivých hráčů, ale i na základě možnosti jejich uplatnění v celé struktuře týmu. Seznam hráčů níže představuje ty, které v tuto chvíli považujeme za nejlepší možnou sestavu, se kterou chceme hrát. Všem hráčů jsme ale říkali, že tento seznam neznamená, že mají jistou jízdenku do Francie a letenku na Tchaj-wanu. Kdokoliv, kdo nebude podávat očekávané výkony, nebude na sobě pracovat, či nebude plnit individuální fyzickou přípravu, která bude pro všechny hráče daná, může vypadnout. A naopak, kdokoliv, o kom budeme vědět, že na sobě pilně pracuje, zlepšuje se a koho uvidíme předvádět lepší výkony, se může do týmu znovu připojit.

Další program, který hráče čeká, je víkendové soustředění v Třebíči (5. – 7. května), dále MLB camp v Brně (22. – 26. května), plánujeme výjezd do Paderbornu (2. – 4. června), kde bychom rádi poměřili síly s německým národním týmem, a pak nás čeká ještě soustředění v rámci PBT.

Termín ME ve Francii je netradičně od středy do neděle (5. – 9. července), takže tomu bude uzpůsoben i odjezd. Cestou do Francie se chceme opět zastavit v Paderbornu a sehrát ještě ostré zápasy před začátkem ME.

Za realizační tým CZE U12
Jan Žlábek

Vybraní hráči:

Jméno tým
Beran Mikuláš Eagels Praha
Cacek Adam Hippos Brno
Černecký Jan Eagels Praha
Edmár Tadeáš Hroši Brno
Fišer František Technika Brno
Horák Daniel Eagels Praha
Hromádka Adam Ježci Jihlava
Klimeš Tadeáš Hroši Brno
Kotouček Kryštof Tempo Praha
Kupský Adam Hroši Brno
Major Max Draci Brno
Míka Robin Kotlářka Praha
Poláček Ondřej Rytíři Trutnov
Röschl Jakub Eagels Praha
Sionko Šimon Arrows Ostrava
Šlenc Oliver Eagels Praha
Štěpánek Domink Olympia Blansko
Vrba Lukáš Sabat Praha
Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací