Repre U18 na Dunajském poháru


Na svátek práce se NT U18 zúčastnil jednodenního turnaje s názvem Dunajský pohár na Slovensku. Mé jméno je Petr Čech a tento krátký článek, který jsem napsal, Vás provede tímto dnem.

O víkendu a začátkem května se hrálo snad všechno, co se hrát mohlo: EXL U18, EXL U21, EXL, Pražský přebor, což nám ovlivnilo výběr nadhazovačů, jelikož několik jich házelo velké množství zápasů nebo mělo naplánováno, že budou startovat v úterý či ve středu. Proto jsme se informovali kdo bude kdy házet a několik hráčů jsme museli nahradit právě kvůli nemožnosti házet či kvůli zranění. Jednalo se hlavně o hráče z Prahy, které jsme nahradili hráči z Brna hlavně z důvodů cestování. Nechtěli jsme zbytečně tahat na akci pražské hráče, kteří nemohli házet. 

Samozřejmě bych chtěl poděkovat týmům a hráčům, kteří pošetřili nebo si naplánovali zápasy tak, aby hráči mohli házet za výběr NT U18 než ligu, která jim dá určitě víc. Výběr se skládal z ročníků 2006-2008, právě těch ročníků, kterých se bude týkat ME v příštím roce.

 

Na cestu jsme se vydali 3 vany zapůjčenými ČBA, za které děkujeme. Posádka 4 trenéři, rodáci z Prahy, Blanska a Ostravy. Původně mělo na akci jet 21 hráčů, ale Filip Fukar se bohužel zranil, a my mu přejeme brzké uzdravení. Zastoupení bylo následující: 3x Kladno, 3x Praha, 3x Fajné -Město, 2x Třebíč a 9x Brno.

Po příjezdu na ihrisko Apollo Bratislavy jsme dostali k obědu bagetky, které byly moc dobré (bez sarkasmu opravdu dobré), a na hřšiti právě probíhal zápas mezi Maďarskem a Slovenskem (mužské národní týmy).

Kluci se šli rozcvičit na softballové hřiště v areálu základní školy, která je pár desítek metrů od velkého hřiště. Před rozcvičením jsem vzali nadhazovače a domluvili se kolik můžou házet, aby Tomáš Duffek nemusel řešit telefonáty od rozhněvaných trenérů, Rozcvičku vedl Ondra Konvalinka, hráči se rozházeli, nachytali míče po zemi a lehce se rozpálili v kleci.

Do prvního zápasu proti týmu Maďarska jsme šli v této sestavě:
1. Kučera, 2. Kuklík, 3. Fiala P., 4. Novotný, 5. Bíliček, 6. Takeda, 7. Kozel, 8. Kubíček, 9. Jozek, DH Staněk, DH Ventruba.
Do zápasu zasáhli všichni hráči z lavičky, a kromě jedné směny jsme utkání kontrolovali a vyhráli 10:4 po 7. směně.

Druhý zápas proti Slovensku zahájila tato sestaval:
1. Jozek, 2. Křeček, 3. Bíliček, 4. Ventruba. 5. Takeda, 6. Kubíček. 7. Kozel, 8. Beran, 9. Skokan, DH Zhao, DH Fiala Š..
Rovněž ve druhém utkání došlo k prostřídání, aby si všichni hráči zahráli. Bohužel nám utekla 6. směna, kdy nám po chybách, metách zdarma, trefených pálkařích a několika hitech, soupeř naložil 11 bodů a zápas skončil po 7. směně 2:12.

Několik kluků hrálo mimo své obvyklé pozice, a byla na nich vidět lehká nervozita. Na pálce bych si dokázal představit na dravé mladí větší agresivitu, nadhazovači dali dost volných met, ale u kluků ve věku 15-17 let, kteří hráli proti dospělým, se lehká nervozita dala očekávat. Každopádně hráči určitě nabrali pár zkušeností. Zápas jsme hráli bez útočných signálů, aby nám všichni ukázali své dovednosti a nemuseli jsme je svazovat příkazy. Pro nás trenéry to bylo poučné a určitě se máme kam posunout. Také trenéři nebyli bez chyb. Musíme si všichni své chyby uvědomit a napravit je do dalších soustředění a zápasů tak, aby hráči měli veškerý komfort a mohli se soustředit jen na utkání.

Jelikož všichni účastníci skončili v turnaji s výsledkem 1:1 na zápasy, a prohra se Slovenskem byla vysoká, obsadili jsme konečné 3.místo..

Mé osobní hodnocení - první zápas dobrý, druhý špatný, tak ho hodnotím 3 baseballovými míčky z 10 možných.

Ve dnech 5.-9. června nás čeká turnaj v Regensburgu bez hráčů Draků a Arrows, kteří budou e stejném termínu hrát Champions Cup. Přejeme jim vše nej. Do Regensburgu budeme brát i pár hráčů ročníku 2005. Nominace bude zveřejněna na stránkách baseball.cz a hráči budou mnou osobně kontaktováni.

Závěrem bych chgěl poděkovat hráčům, klubům, ČBA a SBF za možnost se tohoto jednodenního turnaje zúčastnit.

Děkuji
Petr Čech

Související článek zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací