Národní baseballový program 2023

nbp, 12.05. 2023 Aktuality

Hlavním cílem projektu NBP je zkvalitňování předchodu nejtalentovanějších hráčů ve věku 15-20 do mužských kategorií. Snažíme se využít všech nástrojů pro zlepšení hráčského potenciálu. Pod NBP nespadjí pouze hráči, ale také kluboví trenéři extraligových oddílů, reprezentační trenéry a sportovní ředitelé extraligových klubů.

Hráči
Pro hráče organizujeme akce, na kterých se snažíme hráčům ukázat správný směr, tréninkové jednotky, jak se stravovat a dbát o svoje tělo. Sportovní ředitelé jsou vždy vyzváni k zaslání nominace hráčů, dle ročníků narození. Hráči jsou do programu vybráni Sportovním ředitelem, reprezentačními trenéry a TMK. Všichni sportovní ředitelé a trenéři, kteří mají zájem se přijet podívat na akce NBP jsou srdečně vítáni. Je vždy lepší se domluvit o účasti na akci se sportovním ředitelem Petrem Barochem petr.baroch@baseball.cz

Akce, které nás čekají v roce 2023:
3.-5.2.2023 Prospect camp, kapacita 50 (40 hráčů + 10 trenérů) – akce již proběhla (související článek zde)
31.7.-3.8.2023 Summer camp - Praha, kapacita 50 (40 hráčů + 10 trenérů)
18.-26.11.2023 Euro Prospect camp / Winter League - Tenerife, počet hráčů bude upřesněn (čekáme na rozhodnutí WBSCEurope)
2.10.2023 výběry Czech talent/Program PRO - Brno
4.10.2023 výběry Czech talent/Program PRO - Praha
3.-4.11.2023 Program PRO - Nymburk, kapacita 38 (38 hráčů + 8 trenérů)
1.-3.12.2023 Czech talent - Nymburk, papacita 60 (50 hráčů + 10 trenérů)
listopad - jednodenní školení trenérů v Nymburce - termín bude upřesněn
prosinec - jednodenní školení trenérů v Nymburce - termín bude upřesněn

TRENÉŘI a SPORTOVNÍ ŘEDITELÉ
Pod NBP spadají trenéři a sportovní ředitelé extraligových klubů. Trenéři mají k dispozici tréninkové materiály v PDF nebo ve video produkci. Všechny materiály mohou najít na webových stránkách NBP: https://www.baseball.cz/nbp/treneri. Na stránkách trenéři mohoutaké najít pravidla pro získávání kreditů a změny v trenérských licencí. Každý trenér je zodpovědný za připsání kreditů do trenérské karty. Pokud na trenérské kartě trenérovi chybí připsaný kredit, kontaktujte prosím Petra Barocha, který má tuto administrativu na starosti (petr.baroch@baseball.cz ). 
Nabídky trenérských kurzů jsou rozesílány mailem přes sportovní ředitele nebo se trenér může přihlásit na facebookovou skupinu Národního baseballového programu, kam jsou nabídky kurzů vkládány a přihlášku pošle mailem. Nově budeme přecházet se sportovními řediteli i na informační systém KIS (k tomuto systému bude vytvořen samostatný článek).

FINANČNÍ PODPORA
- Sportovní ředitelé – EXL kluby
mohou posílat od zveřejnění tohoto článku do 31.10.2023 vyplněný formulář talentované mládeže (SŘ byl zaslán mailem), ze kterého jim je vypočítaná odměna pro sportovního ředitele na daný rok. Sportovní ředitel extraligového klubu může získat až padesát tisíc korun za jeho práci s talentovanou mládeží v klubu. Sportovní ředitel je zavázán plnit podmínky v rámci smlouvy s ČBA, např: dělat v klubu program NBP, komunikovat s ředitelem reprezentací ČBA, nominovat hráče na akce NBP a předávat jim informace.

 - Tréninková centra

mají možnost od zveřejnění tohoto článku do 31.10.2023 žádat o finanční příspěvek 20 000,-Kč. Finanční příspěvek musí být použit na materiál nebo pronájem sportovních prostor. Tréninkové centrum musí mít minimálně dvě tréninkové jednotky během jednoho týdne a minimum hráčů v TC je 10. TC spolupracuje s hlavním trenérem ČBA a dodržuje tréninkové postupy NBP.

- Stipendia
hráči, kteří studují v zahraničí si mohou od zveřejnění tohoto článku do 31.10.2023 požádat o finanční příspěvek na studia v zahraničí. Minulý rok jsme finančně podpořili 7 hráčů, kteří byli na školách v USA. Hráče prosíme, aby napsali mail na petr.baroch@baseball.cz, kde se dozví, jak postupovat a jakou žádost vyplnit k získání finanční podpory.

- Trenéři stáže a školení
trenéři si mohou od zveřejnění tohoto článku do 31.10.2023 požádat o finanční příspěvek na stáž nebo školení v zahraničí. Minulý rok jsme finančně podpořili 5 trenérů, kteří byli na školení nebo stáži. Trenéry prosíme, aby napsali mail na petr.baroch@baseball.cz, kde se dozví, jak postupovat a jakou žádost vyplnit k získání finanční podpory.

- Fond potřebným
Z Fondu je poskytována pomoc individuálně žádajícím rodičům hráčů, kterým je možné prostřednictvím fondu přispět na účast na významných turnajích, na baseballové vybavení nebo na oddílové příspěvky. Rodiče, trenéři nebo sportovní ředitelé si mohou od zveřejnění tohoto článku do 31.10.2023 požádat o finanční příspěvek. O přidělení finančního příspěvku rozhodují členové Síně slávy. Kontaktujte prosím Petra Barocha na petr.baroch@baseball.cz, kde se dozvíte, jak postupovat a jakou žádost vyplnit k získání finanční podpory.

 

 

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací