42. ročník PBT s výběrem Austrálie


V plných přípravách je letošní už 42. ročník tradičního mezinárodního turnaje Pražský baseballový týden.

Druhý nejstarší baseballový turnaj v Evropě se odehraje ve dnech 21. až 24. června v Eagles Parku. Oproti předchozím létům na něm přivítáme pouze 4 týmy, ale fanoušci baseballu se určitě mají na co těšit. Po delší odmlce se turnaj zúčastní baseballisté Australského výběru New South Wales Country Baseball, chybět nebudou ani obhájci prvenství z roku 2022 Hakusoh Globetrotters, reprezentace Rakouska připravující se na ME a samozřejmě česká reprezentace.

PBT je pro české hráče tradiční přípravou na velké akce a nejinak tomu bude i letos. Čeští hráči sice vloni skončili na turnaji na 3. místě, ale pak už začala jejich smělá jízda. Podzimní postup z kvalifikace do hlavního turnaje World Baseball Classic a následně velký úspěch v Japonsku a potvrzení účasti českého týmu na WBC v roce 2026. A to rozhodně není v letošním roce všechno. Od 24. září bude hrát Česko v Ostravě a v Brně na mistrovství Evropy o první evropské medaile.

Pro Austrálii se nejedná o premiéru, PBT se zúčastnila již v roce 1999, kdy turnaj vyhrála, v roce 2003 pak obsadila bronzovou příčku a v roce 2007 se australský výběr umístil na druhém místě. Letošní ročník PBT mezi sebou zahájí právě český tým proti australskému výběru.

Chybět samozřejmě nebude stálice PBT, ti nejlepší zahraniční hráči v evropských soutěžích, tým s letošním herním názvem BBJO Globetrotters. Pod hlavičkou International Stars získal tento atraktivní výběr již šest prvenství a zcela jistě bude chtít obhájit loňský titul.

Čtvrtým účastníkem pak bude Rakousko, které bude na Eurobaseballu v Česku hrát ve skupině „A“ i s českým výběrem v Ostravě. Pro tým, který skončil na posledním evropském šampionátu na 11. místě půjde o dobrou přípravu před turnajem.

Fotogalerie 2022 zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací