Choceň se pilně chystá na letošní All Star Game


S koncem základní části baseballové Extraligy si mohou fanoušci baseballu opět zvolit hráče, které chtějí vidět na letošním Utkání hvězd. V něm se vybraní baseballisté utkají s reprezentačním výběrem manažera Pavla Chadima.

Lodivod národního týmu si pro tuto akci a následující Prařský baseballový týden vybral do svého týmu celkem 15 hráčů. Jeho kostru tvoří hráči, kteří byli součástí mužstva na World Baseball Classic v Tokiu. Svými výkony v Extralize si nominaci vybojoval také Tomáš Ondra z brněnských Hrochů, který aktuálně táhne šňůru 34 směn v řadě bez umožněné mety zdarma.

Nominace ČR pro All-Star Game:
Martin Mužík (1B), Vojtěch Menšík (2B), Jakub Kubica (3B), Filip Smola (SS), Martin Červenka (C), Matěj Menšík (LF), Arnošt Dubový (CF), Marek Minařík (RF), Petr Zýma (DH) – Nadhazovači: Ondřej Satoria, Tomáš Duffek, Lukáš Hlouch, Jeffrey Barto, Tomáš Ondra, Martin Schneider.

Kdo se proti nim postaví, to můžou rozhodnout fanoušci na webu Extraligy. Ti můžou dát hlas celkem devíti pálkařům a dvěma nadhazovačům a hlasovat mohou až do konce května.

All-Star Game se letos uskuteční v sobotu 17. června v Chocni, která chystá pestrý program. Kromě tradičního utkání a Homerun derby se fanoušci mohou těšit také na Roadshow Česko hraje baseball, autogramiádu háčů, případně šest stánků s typickým baseballovým občerstvením. Kromě toho se budou na místě dražit předměty hráčů, kteří se zúčastnili WBC. Výtěžek z dražby půjde Fondu potřebným, který podporuje hráče ze sociálně znevýhodněných rodin.

„Pro náš klub jde o příležitost dát o sobě opět vědět. V minulosti jsme pořádali několik významných reprezentačních akcí evropského formátu (např. ME mužů v roce 2005) napříč kategoriemi a na domácí scéně např. Final Four Českého baseballového poháru. Na ně chceme kvalitou navázat. Od samého začátku přistupujeme k All Star Game trochu jinak, než tomu v naší komunitě možná bylo zvykem. Pokud chceme oslovit širší veřejnost a přivést lidi k baseballu, musíme dávat větší váhu zábavě okolo hry. Jít lidem naproti programem před, během i po zápase a přiblížit fanouškům i samotné hráče,“ říká měsíc před akcí manažer propagace a marketingu choceňských Orlů Martin Urbánek. „Baseballová komunita není v naší zemi tak rozsáhlá jako v jiných sportech, ale fandové z baseballových měst jsou věrní. Proto věříme, že lidé z Prahy, Brna, Ostravy, Olomouce, Blanska a dalších měst, která jsou příhodně na hlavních železničních tratích, přijedou do Chocně. Rok 2023 je rokem českého baseballu a my ho chceme oslavit tím, že hráčům a fanouškům připravíme akci plnou příjemných zážitků.“

Fotogalerie z roku 2022 zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací