SuperCup 2023


Od pátku do neděle se Hluboká nad Vltavou po roce opět stává hlavním městem evropského žákovského baseballu. TJ Sokol Hluboká společně s Institutem pro rozvoj baseballu a Českou baseballovou asociací pořádají 12. ročník Supercupu, mezinárodního turnaje pro desetileté a mladší hráče a hráčky.

O organizaci tak náročného turnaje se opět starají členové Sokola Hluboká a desítky dobrovolníků. „Podobně jako vloni se turnaje zúčastní více než 400 hráčů ve 24 týmech. Čtrnáct týmů je z Čech a Moravy a deset zahraničních týmů přijede z osmi evropských zemí  - ze Španělska opět přijede výběr Katalánska, dorazí hráči z Anglie, Litvy, Maďarska, a ze všech sousedních zemí – z Německa, Polska, Slovenska a Rakouska. Vloni jsme si vyzkoušeli organizaci tak velkého turnaje a důvěru jsme dostali i letos,“ říká starosta TJ Sokol Hluboká nad Vltavou a prezident turnaje David Šťastný.

Hrát se bude ve sportovně relaxačním areálu na Hluboké na čtyřech žákovských hřištích – centrálním červeném, modrém, zeleném a žlutém, uvidíme celkem 88 zápasů. Turnaj začíná prvními zápasy v pátek 1. června v 9.00 hodin, vítěz bude znám v neděli odpoledne. Součástí turnaje jsou Masters, tedy paralelní soutěže v dovednostních disciplínách jako hod míčkem, odpal, běh kolem met či souhra vnitřního pole. Pro letošek chystáme bohatý doprovodný program a novinku v podobě All Star Game mezi českými a zahraničnímu týmy v sobotu večer od jedenadvaceti hodin,“ dodává ředitelka turnaje Eliška Tenklová.

Týmy jsou rozlosovány do čtyř skupin, v nichž se utká každý s každým. Ve skupině A domácí Sokol Hluboká narazí na Hrochy Brno, Miners Kladno, britské London Mets, německé Rising Stars a polské Wroclaw Barons. Ve skupině B hrají české týmy Tempa Praha, Techniky a Draků Brno a Waynes Pardubice, rakouští Vienna Wanderers a Slovensko. Skupina C je složená z Nuclears Třebíč, Eagles Praha, Orlů Choceň, zástupce Maďarska, polskýh Centaury Warsaw a výběrem Katalánska, jehož fanoušci vytvořili vloni ve sportovně relaxačním areálu a po celé Hluboké neopakovatelnou atmosféru. Dobré jméno turnaje vloni podpořila i zpěvačka Shakira, která je maminkou jednoho z katalánských baseballistů a patřila k velkým fanynkám španělského týmu. Ve skupině D se pak utkají Rytíři Trutnov, Olympia Blansko, Arrows Ostrava, Piranhas Berou, Litva a Future Stars.

„Loňský ročník byl organizačně největší sportovní akcí, jakou jsme na Hluboké dosud uspořádali. Letos bude její rozsah možná ještě větší. Přijede na čtyři sta hráčů, trenéři, realizační týmy.  Očekáváme i větší počet rodičů a fanoušků týmů, kteří  baseball spojí s prohlídkou Hluboké a turistikou po jižních Čechách,“ dodává prezident turnaje David Šťastný.    

Českou hymnu na slavnostním zahájení, které proběhne v pátek od 14 zazpívá jedna z našich nejlepších sopranistek, trojnásobná držitelka české Thalie, Jihočeška Jana Šrejma Kačírková.  

Prvenství v celém turnaji, který zahrnu jak baseballová utkání, tak disciplíny Masters, obhajují Hroši Brno. Nejlepší v turnaji byli v roce 2022 Future Stars a nejúspěšnější v Masters Nuclears Třebíč.

Turnajový výsledkový pavouk a další informace jsou k dispozici na webu ČBA https://supercup.baseball.cz/cz/supercup/

Fotogalerie z roku 2022

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací