Arrows i Draci skončili před branami semifinále


Letošní Pohár Mistrů má za sebou zápasy základních skupin. V nich letos oba čeští zástupci dokázali vítězit, ale ani tento rok žádný z nich nepostoupil do semifinále.

Ostrava vstoupila do letošního turnaje z českých týmů jako první a hned dokázala potěšit všechny české fanoušky výhrou 3-1 nad Bonnem. Výborným výkonem se v utkání prezentoval Ondřej Satoria, který v sedmi odházených směnách umožnil pouze jeden doběh. Poslední outy pak zařídil mladý Jan Kozel, jenž nepustil na metu ani jednoho hráče Bonnu. Arrows si rozhodující tři doběhy zajistili v osmé směně, kdy našli recept na Jordana Lucase. „Byl to složitý zápas. Ukázali jsme týmový charakter. I když jsme v české Extralize nedostali do TOP 6 a byli jsme dole, tak jsme sem jeli s novým startem. Ukázat, že jsme dobrý tým a umíme hrát kvalitní baseball. To se nám povedlo zejména v osmé směně. Musím vyzdvihnout famózní výkon Satyho. Držel nás sedm směn ve hře,“ neskrýval spokojenost po úvodním duelu Jakub Grepl.

Ve druhém utkání již Arrows tak úspěšní nebyli, když domácímu týmu HCAW podlehli vysoko 0-12 po sedmi směnách. Na kopci ostravského celku se protočilo vícero mladých nadhazovačů. „Holandský tým nás přestřílel, ale myslím, že jsme hráli svoji hru. Nedělali jsme žádné zbytečné chyby v obraně. Měli jsme kvalitní stavy na pálce. Neviděl bych to až tak špatně,“ přidal svůj pohled po utkání Radim Novotný.

Před třetím duelem ve skupině tak měli Arrows velkou šanci na postup do semifinále. Tu mohli výrazně zvýšit vítězstvím nad francouzským Rouenem. Tři směny oba celky hráli vyrovnaně, ale ve čtvrté již Ostrava dokázala stáhnout 4 doběhy a vytvořit si slušný bodový polštář. Ten pak ostravští navýšili v šesté směně, kdy Jakub Kubica stáhl svůj druhý doběh v utkání. Francouzi jen těžko hledali recept na výborně házejícího Borise Bokaje, jenž jim nakonec povolil pouze jeden doběh v dohrávce šesté směny. Od sedmé jej pak na kopci nahradil Jan Kozel, který již nepřipustil žádné další doběhy a připsal si druhý Save na turnaji.

Navzdory dvěma výhrám neměla Ostrava po duelu jistotu postupu do semifinále. Ve večerním zápase tak potřebovala výhru HCAW nad Bonnem. Jenže to se nestalo a ostravští baseballisté skončili ve skupině na 3. místě. Do skupiny o udržení si ale přenáší jednu výhru.

Ani Draci do semifinále neprošli

Také druhý český zástupce vstoupil do turnaje vítězně. Draci Brno vlétli na domácí Amsterdam hned v první směně, ve které se dostali do vedení 3-0. Na kopci měli skvěle házejícího Jhendersona Hurtada, jenž si přivezl dobrou formu z Extraligy a ani tady při svém startu nepovolil ani jeden doběh v sedmi směnách. V osmé směně ale Amsterdam dvěma doběhy snížil a v deváté pak vyrovnal. Draci však měli k dispozici dohrávku, v niž nejdříve zaplnili všechny mety, aby pak Filip Moštěk svým odpalem zařídil výhru 4-3. „Hurtado je prakticky k ničemu nepustil. To byl klíč k úspěchu. My jsme na začátku dali po pár šťastných odpalech tři body. Oni pak srovnali, ale my jsme měli celý zápas dobré stavy. V dohrávce jsme si pak věřili, že zápas dotáhneme do výborného konce,“ hodnotil první výhru Jakub Hajtmar.

Také ve druhém duelu nebyli Draci daleko od výhry, když ještě před devátou směnou vedli nad Paderbornem 2-0. Velký podíl na tom měl Juan Jaime, jenž v osmi směnách nepovolil žádný doběh a rozdal 11 strikeoutů. V deváté již ale němečtí pálkaři na něj vyzráli a první dva se dostali na metu. Duel tak šel doházet Jackson Solarte, ale ani on nedokázal zastavit rozjetého soupeře a ten nakonec otočil skóre na 4-2. V dohrávce tentokrát Draci nedokázali zápas strhnout na svou stranu, a nakonec z dobře rozehraného duelu výhru nevytěžili. „Juan Jaime házel fantasticky. Dotáhl nás až do konce. Kdy jsme vedli. Bohužel jsme to pak neudrželi a už jsme pak nezatlačili na to, abychom to zpátky otočili,“ řekl po zápase asistent trenéra Pavel Budský.

Draci tak před posledním zápasem věděli, že k postupu potřebují porazit silnou Parmu. Jenže obhájce prvenství na turnaji jim hned v první směně ukázal, že to bude těžký oříšek a dvěma doběhy odskočil do vedení. Ve třetí pak proti Janu Vašourkovi přidali další dva body, když využili také chyby v obraně českého mistra. Draci se prosadili až v páté směně, kdy po jednom doběhu stáhli Arnošt Dubový a Andres Angulo. Víc jim ale italský startér Diego Fabiani nepovolil. Až v deváté směně se dvěma outy za stavu 6-2 dokázal český tým zaplnit všechny mety. Jenže z této situace již žádný doběh Draci nepřidali, a nakonec si připsali druhou prohru. Ta jim zajistila místo pouze ve skupině o 5.-8. místo.

Protože do semifinále z této skupiny postoupil Amsterdam, tak si Draci do další fáze nepřenáší žádnou výhru. V sobotu pak oba české týmy nastoupí proti sobě ve vzájemném utkání.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací