Doprovodné akce při PBT

Karel Jaksch, 12.06. 2023 Aktuality

Pražský baseballový týden má před sebou 42. ročník, a kromě skvělých baseballových zápasů bude jeho součástí také bohatý doprovodný (nejen) sportovní program pro veřejnost. Česká reprezentace vyhrála turnaj naposledy v roce 2015 a určitě by chtěla tento dlouhý půst změnit. Přijďte hráče podpořit do Eagles Parku a udělat jim bouřlivou atmosféru.

Během středečního večerního zápasu mezi ČR a australským výběrem (NSWCB) proběhne soutěž o nejoriginálnější fanouškovský transparent – tři nejlepší vyberou po turnaji sami reprezentanti, a vítězové se mohou těšit na zajímavé ceny. Neváhejte o fotku požádat naše fotografy přímo na stadionu, případně se můžete vyfotit sami (či s maskotem ME 2023) a fotku nám zaslat na baseball@baseball.cz.

Pro oddíly jsme si na tento zahajovací den turnaje připravili možnost společné fotografie s českým týmem či některým z hráčů. Podmínka je jediná – přijít v klubovém dresu v minimálním počtu 10 lidí. Na místě bude připraven profesionální fotograf a fotky, příp. plakát vám pak necháme vytisknout a pošleme do oddílu, stačí se přihlásit do 18.6. na email votinska@baseball.cz, abychom vše mohli dobře naplánovat. Počítejte s tím, že akce bude probíhat cca od 17:00 hod na hlavním hřišti.

Po celý týden bude v areálu probíhat soutěž s názvem „Raketová ruka,“ ve které hledáme nejrychlejší ruku ve věkových kategoriích U10, U12, U15 a 15+. Soutěžní stanoviště potkáte hned vedle hlavního baseballového hřiště a soutěžit bude možné ve středu a pátek mezi 17:00 – 19:00, ve čtvrtek mezi 15:00 – 17:00 a v sobotu od 11:00 – 16:00. K „Raketové ruce“ se v sobotu 24.6. přidají další disciplíny, které dohromady tvoří „Baseballový pětiboj“. Soutěžit se bude vedle hodu na rychlost, také v hodu na přesnost (spodní baseballové hřiště), hodu do dálky, odpalu do dálky a běhu na rychlost (zadní hřiště č. 5). Vyhlášení těchto soutěží proběhne v 17:00 na hlavním baseballovém hřišti před samotným finále turnaje. Během sobotního finále (od 18:30 hod.) se můžete těšit na bohatou tombolu, ve které budete moci vyhrát mimo jiné i lístky na libovolný zápas základní skupiny podzimního Eurobaseballu v areálu Eagles Praha.

V pátek 20.6. nás čeká tradiční Homerun derby (17:00) a následný zápas české reprezentace proti výběru zahraničních hvězd, které budou obhajovat loňské prvenství. 

Pro veřejnost máme na sobotní finálový den připraven také slowpitchový turnaj, do kterého je stále možné přihlašovat týmy (specifikace: 10 hráčů, z toho alespoň 2 ženy (1 infield, 1 outfield), hrací míč 12" flexi). Kontaktní osobou pro přihlášky je Michal Vojáček (vojmic@gmail.com), do turnaje se mohou přihlašovat i jednotlivci bez týmu.

Během pátečního odpoledne a celé soboty bude možné si vyzkoušet různorodé aktivity v zóně netradičních sportů, kde na vás budou čekat instruktoři a sporty jako cornhole, rollors, pukec, kroket nebo spikeball. V sobotu pak doplní tyto aktivity také paddleboard, a vše najdete na spodním baseballovém hřišti. Během dne si budete moci odpočinout v ČEZ chillzóně, nebo třeba zafandit nejmladším baseballovým nadějím v „Pražském derby U10“, které se odehraje na hřišti č. 4. Nejmenší fanoušci se budou moci vyřádit na baseballovém skákadlu. Po celý turnaj se pak můžete setkat a vyfotit se třemi maskoty Eurobaseballu, který na podzim hostí Česká republika.

Připomínáme, že vstup na turnaj je zdarma. Parkování bude umožněno na přilehlém parkovišti před příjezdovou cestou, v pátek a sobotu i přímo v areálu v IF spodního hřiště, i tak ale všem návštěvníkům doporučujeme využít při cestě do areálu MHD (zastávka Na Vrstevnici, linka 170), kapacity parkoviště jsou velmi omezené.

Kompletní rozpis celého turnaje je k nahlédnutí níže, nebo přímo na webových stránkách turnaje www.praguebaseballweek.eu.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací