Počátek evropské cesty kategorie U12 2024 odstartoval


Reprezentace U12 s čerstvě zvoleným realizačním týmem pod vedením dlouholetého trenéra české mládeže Mariána Krásneho v sobotu 14.10. započala svoji náročnou cestu, která jak všichni věříme bude úspěšně završena na domácím mistrovství Evropy 2024.

Z rekordního počtu přihlášených 107 hráčů se aktivně zapojilo do baseballově atraktivního, ale náročného programu s cílem podat co nelepší výkony na všech stanovištích i mimo ně, 95 hráčů.

Od začátku již u samostatné rozcvičky a rozházení všichni trenéři pozorně sledovali každý detail projevu svých budoucích svěřenců.

Následně v jednotlivých fázích dostali kluci i několik holek možnost předvést dovednosti v pálení na živý nadhoz (k čemu výborně posloužila plně vybavená pálkařská hala), nadhazování na rychlost měřenou radary a catcherování v bullpenech, dále pak infielderské dovednosti a práci s rukavicí i pohybem na různé druhy groundballů. Jako čtvrté stanoviště absolvovali hráči chytání dlouhých odpalů v outfieldu a měli šanci se předvést v slide catch a diving catch. Pátý úsek kruhového tréninku zahrnoval baseruning na čas, test 5-10-5 a hod do dálky.

Na závěr tříhodinového bloku ještě všichni společně absolvovali oblíbený Beep-test. Celá akce byla zakončená motivačním rozhovorem s trenéry, při kterém si budoucí účastníci mistrovství Evropy vyslechli, co se od nich do dalšího průběhu přípravy očekává.

Přestože na přípravu celé akce od zvolení realizační týmu nebylo mnoho času, akce se i za vydatné pomoci dalších trenérů povedla na výbornou. Hráči absolvovali kvalitní trénink s těmi nejlepšími vrstevníky a po předvedených výkonech z nich trenéři po dalších několika hodinách rozhodování vybrali 35 postupujících, kteří budou pozváni na další reprezentační trénink v listopadu (přesný termín bude zveřejněn po upřesnění ze strany pronajímatele haly).

Cílem práce s reprezentací je nejenom úspěch na ME, ale také přenos informací do jednotlivých klubů s vizí zlepšení mládežnického baseballu napříč celou Českou republikou. Z těchto důvodu čeká realizační tým i hráče hodně práce.

Trenéři ocenili kvalitu i počet hráčů, ze kterých mohli vybírat, nicméně odhalili i několik oblastí pro zlepšení. Patřila by sem zejména práce nohou při fieldingu - agresivněji jít po tvrdých odpalech vpřed, častá zbytečná snaha chytat vše oběma rukama a dále pak na pálce příliš defenzivní přístup se snahou jenom trefit míč, přičemž je potřeba více přístup bojovníků a usilování o vícemetové odpaly. Na nadhozu pitching coach očekává zlepšení práce nohou a celkově větší energii do každého nadhozu.

Poděkování patří klubu Třebíč Nucelars za poskytnutí skvěle připravených prostor, pomocníkům z řad hráčů Třebíče a Jihlavy jmenovitě: Kamilu Pejchalovi, Robinu Vávrovi, Michalu Švecovi, Lukáši Smejkalovi, Benediktu Růžičkovi, Lukáši Pacalovi, Adamu Skálovi, Romanu Dvořákovi, Vojtěchu Šabackému a Janu Bilíčkovi.

 

Realizační tým:

Jan Svoboda – pitching coach

Štepán Chytka – fielding coach

Dan Krejčířík – hitting coach a technický vedoucí

Kateřina Maříková – fyzioterapeutka

Marián „Čočo“ Krásny -  head coach a manager

 

Pozvaní hráči na nejbližší reprezentační trénink: 

Balog

Mikuláš

Třebíč Nuclears

Bárta

Jonáš

Technika Brno

Bárta

Mikuláš

Technika Brno

Bartoň

Filip

Draci Brno

Benda

David

Eagles Praha

Bulant

Michal

Ježci Jihlava

Foret

Tobias

Hroši Brno

Gieci

Sebastian

PBC Roudnice n.L.

Hanzal

Jonáš

Sokol Hluboká

Hrubý

Tomáš

Draci Brno

Chižňak

Richard

Kotlářka Praha

Kapciug

Tadeáš

SaBaT Praha

Karpíšek

Robin

Třebíč Nuclears

Kliner

Dominik

Třebíč Nuclears

Kotouček

Kryštof

Tempo Praha

Malý

Dominik

Hroši Brno

Mašek

Štěpán

Ježci Jihlava

Mateřanka

Rudolf

Hit Opava

Méheš

Hynek

Eagles Praha

Oral

Timon

Hroši Brno

Paták

Dominik

Rytíři Trutnov

Pavliš

Adam

Olympia Blansko

Pritts

Paul

Eagles Praha

Prokeš

David

Třebíč Nuclears

Rambousek

Denis

Waynes Pardubice

Ryška

Alexandr

Arrows

Salabová

Adry

Sokol Hluboká

Sedlák

Jakub

Hroši Brno

Svoboda

Teodor

Hroši Brno

Šafařík

Adam

Blesk Jablonec

Švec

Štěpán

Ježci Jihlava

Švehla

Marek

Draci Brno

Tretera

Martin

Třebíč Nuclears

Vailand

Robert

Meadow Bulls

Vydra

Teodor

Rytíři Trutnov

Pozn.: Pozváni jsou na začátek akce a „dovýběry“ také řádně omluvení hráči kteří se nemohli zúčastnit prvního tréninku.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací