SuperCup 2024


Již potřetí v historii se největší evropský mládežnický turnaj pro kategorii U10 uskuteční ve Sportovně relaxačním areálu na Hluboké. Třináctý ročník se bude konat od 31. května do 2. června. Samotnému SuperCupu budou předcházet tři kvalifikační turnaje, ve kterých bude bojovat o postup 24 českých týmů. 

Měsíc do startu celé akce hlásí pořadatel, baseballový a softballový klub Sokol Hluboká, novinky v rozložení hřišť. “Jsme moc rádi, že se nám podařilo pro letošní rok prodloužit hřiště C a D a na obou se tak mohou hrát zápasy. Soutěže Masters se tedy přesunou na hřiště A,” přiblížil změny předseda klubu a zároveň prezident SuperCupu David Šťastný, a pokračoval: “Na každém hřišti je rovněž elektronická výsledková tabule a nechybí ani kamery, které ukáží tento skvělý turnaj všem divákům a fanouškům, kteří nemohou přijet podpořit svůj týmu přímo na Hlubokou.”

Známe také již devítku zahraničních účastníků. Jsme moc rádi, že opět přivítáme obhájce celkového prvenství tým Future Stars z Německa a také pravidelně úspěšný výběr Katalánska. Nováčkem bude naopak tým Vienna Hurricanes, který zastupuje organizaci Sportunion Baseball-Schulle Wien. Ta má podobné cíle jako SuperCup, tedy rozšiřovat povědomí o baseballu a dělat ho atraktivním pro mladé hráče. Jak probíhala jednání se zahraničními týmy jsme se zeptali sportovního ředitele turnaje Bohumila Bílka: “Usilovali jsme o účast dalších atraktivních týmů. Velmi intenzivně probíhala komunikace se zástupci Japonska, Číny, Itálie a Francie. Měli jsme také zájem o tým z Ukrajiny a jednali s ukrajinskou baseballovou asociací. Organizace dětských zájezdů ale není v průběhu školního roku jednoduchá věc a vše chce svůj čas. Kontakty jsou však navázány a my věříme, že příští rok přivítáme 12 zahraničních týmů hrajících kvalitní baseball.”

Přehled přihlášených zahraničních účastníků:

  • reprezentační výběry Slovenska, Litvy, Maďarska, Polska a Katalánska
  • dva němečtí zástupci – Future Stars a Rising Stars
  • dva rakouští zástupci – Vienna Wanderers a Vienna Hurricanes

Kromě porce 88 utkání čekají všechny týmy tradiční dovednostní soutěže Masters, tedy hod, odpal ze stativu, běh po metách a souhra vnitřního pole. Jsme velmi zvědaví, zda se někomu podaří překonat stávající rekordy: 

souhra

Draci Brno

2022

16,33s

odpal

Tobias Foret (Hroši)

2022

54,1m

hod

Toni Cortes (Sant Boi)

2017

56,5m

běh

Filip Držka (Waynes)

2022

12,2s

 

David Vaskovich (Wanderers)

2009

12,2s

 

Kristýna El Ghannam (Hroši)

2007

12,2s

Po loňském úspěchu se mohou všichni účastníci opět těšit na večerní All Star Game, tedy utkání mezi výběry domácích a zahraničních týmů, které se odehraje pod světly. Trenérem českého týmu bude opět manažer mužské reprezentace Pavel Chadim.

Držíme palce všem českým týmům v kvalifikačních stříbrných Superpohárech a na třináct nejlepších se těšíme na přelomu května a června na Hluboké.

Pro aktuální informace sledujte sociální sítě turnaje - Facebook / Instragram / Web

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací