Winter League s cenou pro MVP


Ve druhé polovině listopadu proběhl na Tenerife v Puerto de la Cruz třetí ročník European Winter League. Akce se účastnili hráči z Evropy ve věku 16 až 19 let, kteří přijeli zlepšit své dovednosti a zároveň se ukázat před trenéry a skauty z Ameriky. Z předchozích ročníků dva hráči podepsali profesionální smlouvy a dva hráči se dostali na Univerzitní baseball což je jeden z cílů hráčů, kteří se této akce zúčastní. Na soustředění dorazili kromě hráčů z Česka také baseballisté ze Španělska, Itálie, Německa, Holandska, Belgie, Rakouska, Polska a Bulharska. Český baseball reprezentovalo kvarteto hráčů - Michal Pokorný, Jan Fejt, Jeroným Hanuška, Martin Sobotka a trenér Tomáš Duffek, který se zimní ligy účastnil v roli pitching coache.

V den příjezdu na hotel bylo na programu seznamování s ostatními hráči a trenéry turnaje, seznámení s programem akce, a také s pravidly jak se hovat v profesionálním baseballu. Mezi trenéry byl již potřetí Peter Caliendo se zkušenostmi z amerického národního týmu, poprvé se ukázal Eduardo Dominguez jako pitching coach který pracuje v systému Minor League pro Los Angeles Dodgers. Hlavní personou Winter League je pak Nestor Perez, head coach v Minor League za Atlantu Braves. První den se všichni hráči rozdělili na 3 týmy, ve kterých odehráli a odtrénovali zbytek turnaje - Blue Lions (český lev), Golden Stars a Red Bulls.

Druhý den měl každý tým trénink na hřišti Marlins, které čeští hráči z několika posledních soustředění dobře znají. Pálkaři absolvovali BP a nadhazovači byli pod dohledem Eduarda Domingueze, který měl možnost s kluky probrat mechaniku hodu a k tomu drilly které dělají v systému Dodgers. Následující dny pak už patřily utkáním. Dva týmy hrály zápas a třetí vždy trénoval, a to pod dohledem profesionálích trenérů a skautů kteří se přijeli na kluky podívat.

Po odehrání všech zápasů, se do finále dostal tým Golden Stars a Red Bulls kde jsme měli dva zástupce Jana Fejta a Michala Pokorného. Finálové týmy měly možnost draftu z týmu Blue Lions, kde si týmy vybraly Jeronýma Hanušku, který si ve finále hodil jeden inning a také byl na straně vítězného týmu Red Bulls. Poprvé v historii turnaje vyhrál cenu MVP turnaje český hráč a tím byl Jan Fejt za tým Red Bulls s avg .556 a 5RBI za turnaj.

Další ročník turnaje se znovu vydařil. Byla to obrovská zkušenost pro hráče i trenéry. Hráči nabrali nové zkušenosti od profesionálních trenérů ze zahraničí, a hlavně ukázali své kvality před skauty od týmů z Major league. Na třetí ročník se podařilo dostat i hráče z velkých baseballových zemí jako je Itálie a Holandsko a doufejme kvalita hráčů se bude rok od roku navyšovat.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací