Czech talent 2023 - hodnocení


V prosinci proběhla v Nymburku poslední letošní akce NBP s názvem Czech Talent. Soustředění pro nadhazovače a catchery se leto zúčastnilo 47 hráčů z 15klubů a 10 trenérů. Na akci se poprvé jako trenér nadhazovačů přijel podívat Martin Schneider a o catchery se v sobotu staral Martin Červenka.

V pátek odpoledne se hráči rozdělili do skupin podle ročníků a začali pracovat. Odpoledne byl v plánu házecí program NBP, nadhazovači házeli bullpeny (max 15 nadhozů), které se natáčeliy a večer se s Martinem Schneiderem a ostatními trenéry probíraly ve video rozboru. Třetí skupina pracovala v posilovně s Ivou Whitten na mobilitě a posilování středu těla programem DNS.
V podvečer nás navštívila nutriční specialistka Mgr. Zuzana Šafářová, která hráčům přednesla základy výživy pro podporu zdraví, imunity a regenerace a také, jak by měl správně vypadat jídelníček mladého sportovce. S nutriční specialistkou bychom chtěli i nadále spolupracovat a vytvářet různé semináře, které by mohly být prospěšné nejen pro hráče, ale také trenéry. Den jsme ukončili vyplaváním v bazénu.

Sobota se nesla v duchu medicinbalů a posilování. Již tradičně nás navštívil Mgr. Radim Jebavý, kondiční trenér a specialista na silový trénink a medicinbaly. Jeho hlavní náplní bylo naučit kluky cviky, které je třeba zvládnout, než se můžou pustit do posilovny. Na toto téma vydá NBP další naučné video, které nám pomůže hráče připravit bezpečně na začátky v posilovně. Nedělní program se nesl v duchu opakování všeho, co se hráči za první dva dny naučili, aby si vše co nejlépe zapamatovali.

První akcí pod hlavičkou NBP v roce 2024 bude Program PRO v Hrotovicích, v pátek 12. ledna. Akce bude určena pro 28 hráčů (20 nadhazovačů a 8 chytačů). Hráči, kteří nebudou na lednové soustředění vybráni, nemusí být zklamaní. Všechny hráče chceme dále ve spolupráci s klubovými sportovními řediteli a trenéry sledovat. Hráči jsou vybíráni na všechny akce zvlášť, nikdo nemá nominaci jistou. Rozhodují o ní nejen sportovní výkony, ale i chování hráčů na akcích a školní průměr.

Fotogalerie zde

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací