WBSC Klinika rozhodčích 2024 - připomínáme

Karel Jaksch, 09.01. 2024 Aktuality

Připomínáme jedinečnou možnost zúčastnit se Kliniky rozhodčích WBSC, která se uskuteční začátkem února v Praze. Základní informace naleznete níže, na úvod ještě dodáváme, že celou Kliniku bude provázet i překladatel z anglického do českého jazyka a není důvod se tak obávat případné jazykové bariéry. Ačkoliv je hlavní lektor, Macon Hammond, ostřílený profík působící v systému MLB, tak je tato Klinika určena všem zájemcům, tedy stávajícím rozhodčím i úplným nováčkům, zájemcům z řad veřejnosti, trenérům i hráčům a všem, kteří si chtějí rozšířit povědomí a získat cenné zkušenosti.

Klinika rozhodčích ČBA se zpravidla koná ve dvouletých cyklech, výjimkou byl pak například rok 2018, kdy se v České republice konal prestižní „extra“ ročník s hlavním lektorem a přednášejícím Gustavo Rodriguezem. Komise rozhodčích ČBA na tuto Kliniku WBSC naváže i v roce 2024, do Prahy totiž přijede jeden z nejlepších instruktorů na světě, Macon Hammond.

Macon Hammond je rozhodčí systému MLB, v letošním roce působil jako crew chief v double-A, příští sezónu naváže v triple-A. V systému rozhodčích MLB se pohybuje teprve od roku 2021 a za tu dobu již stihl například utkání Future Games za domácí metou, dále působí jako instruktor školy rozhodčích MLB a je považován za jednoho z TOP prospektů systému profesionálních soutěží.

Klinika v České republice pod jeho hlavičkou se uskuteční 8.-11.2.2024 v Praze, Macon bude doplněn lektory ze zástupců KR ČBA a můžete se těšit opět na nový pohled, způsob a styl školení.

Začátek je plánován ve čtvrtek 8.2. ráno a v tomto případě se bude jednat o nepovinnou část, pro všechny přihlášené účastníky pak bude Klinika rozhodčích oficiálně zahájena v pátek 9.2., předpokládány konec je v neděli 11.2. kolem 15:00, konkrétní harmonogram bude ještě upřesněn. Kromě teoretických přednášek je samozřejmě na programu velká porce praktických bloků v hale, útočištěm tentokrát bude zázemí oddílu Tempo Praha. Účastnický poplatek za Kliniku činí 3.500,- Kč a zahrnuje kompletní stravování (čtvrteční oběd– nedělní oběd), prostory, lektory, studijní materiály. Pro mimopražské rozhodčí v případě zájmu zajistíme navíc ubytování a snídaně (hotel ILF), v takovém případě pak poplatek činí 5.500,-.

Klinika rozhodčích je určena pro účastníky starší 15 let a otevřena je všem zájemcům, tedy ať z řad veřejnosti, rozhodčím mládeže, funkcionářům a samozřejmě samotným ligovým rozhodčím. Registrovat se můžete do 31.1.2024 skrze tento registrační formulář (zde).

Pokud máte registraci na stránkách ČBA, vyplňujte formulář přihlášeni pod vašim loginem, v opačném případě je třeba si založit uživatelský účet na baseball.cz. V případě dotazů, potíží s vyplněním formuláře se obracejte na jaksch@baseball.cz.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací