Český baseballista se domluvil na smlouvě s japonským klubem


Spolupráce mezi českým a japonským baseballem přináší i nadále své ovoce. Tím dalším je angažmá českého baseballisty Milana Prokopa v tamní baseballové lize. Mladý hráč brněnských Draků se totiž domluvil na spolupráci s týmem Kanagawa Future Dreams.

Milan Prokop tak bude druhým českým hráčem, který bude hrát japonskou nižší soutěž Baseball Challenge League. Již v roce 2012 v ní působil bývalý reprezentant Jakub Sládek v týmu z Išikawy, který také pomohl brněnskému mladíkovi tento kontrakt domluvit. „Dostal jsem se s nimi do kontaktu přes Kubu Sládka. Pak jsme začali přímo komunikovat s japonským týmem a teď o víkendu jsme se domluvili,“ řekl Prokop v rozhovoru na facebookovém profilu Draků.

 

Pro českého baseballistu se nejedná o první angažmá v zahraničí, protože v minulosti již působil ve Spojených státech v baseballové akademii. Zkušenosti nabrané v zámoří pak zúročil také v české Extralize, kde s Draky získal dva tituly v posledních dvou letech a vysloužil si tak nominaci do týmu pro World Baseball Classic. Tam si zahrál i proti domácím hvězdám ve vyprodaném ikonickém Tokyo Domu.

Na rozdíl od Extraligy začíná sezona v Japonsku mnohem dříve a Prokop si tak musel zkrátit zimní přestávku. Kromě toho se musí zaměřit v přípravě na nový styl baseballu. „Každou offseason se primárně zaměřuji při pálení na rychlost, ale v tomto období mě čeká příprava na jejich typický styl házení off-speedů, changeupů a podobně. To mně čeká teď pět-šest týdnů, než poletím,“ prozradil Milan Prokop.

Není obvyklé vidět českého baseballistu hrát v asijských ligách, ale Prokop má podporu od svých nejbližších. „Doma jsou z toho nadšení. Táta ten hned říkal, ‚Pojďme do toho‘ a už pomáhá, organizuje, co jde. Přítelkyně a máma to už nesou trošku hůř, protože jim budu chybět. Ale je potřeba tento krok udělat, jestli se chci v baseballu posunout dál,“ dodává na závěr Milan Prokop.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací