Pavel Chadim skončil druhý v anketě trenérů roku ČOV


Český olympijský výbor každým rokem oceňuje nejlepší trenéry za uplynulý kalendářní rok. Nejinak tomu je i letos a nás může těšit, že se v anketě znovu neztratil manažer baseballové reprezentace Pavel Chadim.

Vyhlášení vítězů proběhlo letos trochu netradičně v průběhu divadelního představení. V jeho průběhu zástupci Českého olympijského výboru představili vítěze kategorií Individuální a Kolektivní sporty, Trenér Objevitel, Trenér Parasportu a nové členy Síně slávy. Pavel Chadim nakonec v kategorii Kolektivních sportů skončil hned za Italem Andreou Tomatisem, jenž vede beachvolejbalový tandem Perušič-Schweiner, který letos získal zlato na Mistrovství světa v Mexiku. Až za manažerem baseballové reprezentace se umístil hokejový trenér Radim Rulík.

"Obecně pro český baseball je to ohromná čest, být vůbec v TOP 3 trenérech všech sportů," řekl manažer reprezentace. "Nevím kolikrát se americký sport dostane tady v srdci evropských sportů, kde vládnou branky a góly, na jakoukoliv bednu. Beru to jako ohromné ocenění."

V této anketě vítěze vybírají trenéři napříč sporty, kteří jsou sdruženi pod hlavičkou Unie profesionálních trenérů. Jak dodává Pavel Chadim, tak baseball mezi nimi zastoupení nemá. "Volí 140 trenérů ze 40 různých sportů. Zaujmout odborníky napříč sporty je samo o sobě bláznivé. Baseball tam nemá ani jeden hlas, a přesto jsme získali druhé místo," dodává druhý muž ankety. Pro Pavla Chadima je to druhé trenérské ocenění v krátké době. Na podzim byl totiž vyhlášen Trenérem roku na Galavečeru České baseballové asociace.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací