Školení rozhodčích regionu SZ v roce 2024

Karel Jaksch, 23.02. 2024 Aktuality

Region Severozápad pořádá ve spolupráci s Komisí rozhodčích ČBA tradiční regionální školení pro nové a začínající rozhodčí, v letošním roce opět ve dvou termínech.

Školení „Rookie“ (12+)

První školení se uskuteční v neděli 24.3.2024 v areálu Tempo Praha, zaměřeno bude na licenci „Rookie“ a je určeno pro účastníky starší 12 let. Program bude rozdělen do dvou bloků, v teoretické části se posluchači seznámí se základními pravidly a předpisy, praktická část bude zahrnovat zejména pohyb a práci na hřišti ve dvou rozhodčích, postavení na domácí metě a posuzování nadhozů.

Školení bude zahájeno prezencí cca v 8:45, konec je plánován kolem 16:00, s sebou jsou potřeba psací potřeby, sportovní oblečení, obuv na hřiště a obuv do haly pro případ špatného počasí. V Tempo Clubhouse bude možné zajistit pro účastníky oběd za částku 160,- Kč (úhrada při prezenci).

Přihlášky na školení „Rookie“ 12+ vyplňujte přes tento formulář (školení 12+).

Školení pro kategorie U11 a mladší

Na základě loňských zkušeností se region rozhodl uspořádat samostatné školení i pro nižší věkovou kategorii, které bude určeno pro U11 a mladší. Program bude přizpůsoben účastníkům a zaměřen bude zejména na odlišnosti pravidel a práci rozhodčích v kategoriích "coach-pitch" a "t-ball". 

Školení je naplánováno na přelom dubna a května, bude se jednat o jedno odpoledne v pracovním týdnu a předpokládaný rozsah jsou 3 hodiny, přesný termín bude zveřejněn koncem března. Podrobnější informace obdrží přihlášení účastníci před samotným školením. V případě zájmu se můžete již předběžně přihlásit na jaksch@baseball.cz

Prosíme o dodržení stanovených věkových kategorií, školení je takto rozděleno záměrně a bude uzpůsobeno pro obě skupiny tak, aby bylo pro všechny zúčastněné co nejefektivnější a nejpřínosnější. Účast na obou školeních je zdarma.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací