V Extralize po 2. kole již nemáme tým bez prohry


Po druhém týdnu české baseballové Extraligy již nemáme v soutěži tým, který by neměl ani jednu prohru. Neporazitelnost Arrows a Nuclears totiž skončila v jejich čtvrtých zápasech.

Draci si dvakrát poradili s Hlubokou

Draci Brno vstoupili do sezóny dvěma prohrami v řadě a v pátek měli třetí možnost připsat si první vítězství. Soupeřem jim na jejich stadionu byl Sokol Hluboká. Utkání bylo dlouho soubojem zahraničních nadhazovačů. Úspěšnější ale nakonec byl Jose Medina, který v sedmi směnách nepovolil žádný doběh a umožnil jenom jeden hit.

Naopak Draci stáhli první doběh proti Austinovi Hassanimu již v dohrávce druhé směny, který zařídil Martin Kalábek, když stahoval Jakuba Winklera. Jak Kalábek, tak Winkler nakonec v utkání shodně stáhli po dvou bodech. Další doběh pak Draci přidali po chybě obrany Sokola.

Poslední dvě směny pak pro obhájce titulu odházel Jan Vašourek, jenž navázal na práci Mediny, když hostům povolil pouze 1 hit a rozdal 4 strikeouty. Draci díky tomu zvítězili 5-0 a poprvé v sezóně okusili radost z výhry.

Ve druhém utkání hraném na jihu Čech si již nadhazovačům tolik nedařilo. Domácí Viktor Sedláček dokonce vydržel na kopci pouze jednu směnu, když proti němu Draci stáhli 6 doběhů, čímž si vytvořili slušný základ pro zbytek utkání. Pálkaři Sokola se pak snažili s výsledkem něco udělat, ale stačilo jim to pouze na 6 doběhů, což bylo v konečném účtování málo.

Drakům v zápase velmi dobře zaházel Tomáš Urbánek, který ve čtyřech směnách jako střídající hráč povolil pouze 2 doběhy. Letošní posila Brňanů Alex Monsalve na pálce zaznamenal první homerun v české Extralize, tři hity a tři stažené doběhy. Draci nakonec zvítězili 14-6 a vyrovnali svou bilanci na 2 výhry a 2 prohry.

„Nebylo úplně příjemné počasí, ale zvládli jsme to dobře. Filip Čapka měl trochu problémy s kopcem, takže se musel přizpůsobit, ale pak házel skvěle. Na pálce jsme slušně pálili. V tom nepříjemném počasí to bylo trochu těžké, ale zvládli jsme to,“ řekl ke druhému duelu Matias Takeda z Draků, který v utkání odpálil svůj první hit v Extralize. „Přišel jsem na pálku a moc jsem nad tím nepřemýšlel, odpálil a vyšlo to,“ dodal k svému úspěchu brněnský mladík.

Tempo poprvé vyhrálo

V souboji mezi Třebíčí a Tempem Praha oba týmy vsadily v pátečním duelu na zahraniční nadhazovače. Nakonec byl ve vzájemném měření sil úspěšnější ten domácí, protože Ryan Johnson v šesti směnách nepovolil žádný doběh a rozdal 11 strikeoutů. Ali Ascanio z Tempa se místy trochu pral se strikezónou, což vyústilo k sedmi metám zdarma. Ryan Johnson táhl Třebíč také na pálce, když si připsal 2 ze tří hitů domácích a také dva stažené doběhy. Pro třetí pak doběhl sám po nepřesném nadhozu Ascania.

V šesté směně pak Tempo Praha poslalo na kopec Keidera Herreru a ten dokázal zastavit domácí pálky. Se sedmi strikeouty v necelých třech odházených směnách dal zapomenout na svůj předchozí start z úvodního víkendu. Tempo ale nakonec v zápase nestačilo, že Třebíč přehrála na úspěšné odpaly, protože z toho nevytěžilo ani jeden doběh a na Vysočině prohrálo 0-3.

Druhý zápas obou celků se tak měl hrát původně v sobotu, ale stihly se z něj odehrát pouze tři směny, aby byl pak předčasně přerušen ve čtvrté směně kvůli dešti za stavu 1-0 pro Nuclears. Utkání se pak dohrávalo v neděli v Praze a domácí prostředí více vyhovovalo hráčům Tempa, kteří dokázali utkání otočit. Velký podíl ale na vítězství měl David Mergans, který naskočil do utkání až v neděli a v šesti směnách pak pálkařům Tempa nepovolil ani jeden doběh. K tomu přidal 7 strikeoutů. Tempo tak zvítězilo 3-1 a uštědřilo Nuclears první prohru v této sezóně. Pro Pražany to byla zároveň první letošní výhra.

Kotlářka má první výhru

Také navrátilec do Extraligy z Kotlářky dokázal ukořistit první výhru. Ta taktéž přišla až v jejich čtvrtém zápase, když doma v městském derby porazila Eagles Praha. V prvním utkání hraném již v úterý pod umělým osvětlením se hráči Kotlářky nedokázali prosadit proti nadhazovačům soupeře. Na kopci Eagles předvedl výborný výkon zejména mladý Vasko Kolev, který ve třech odházených směnách umožnil pouze jeden hit a rozdal 7 strikeoutů. Tým z Krče tak díky tomu zvítězil 5-0.

To v sobotu již před svými fanoušky Kotlářka utkání zvládla mnohem lépe. Eagles se sice v zápase dostali rychle do vedení 1-0, ale Kotlářka pak zvládla duel otočit po odpalech bratrského dua Jana a Davida Komorousových, aby pak konečný skóre 4-1 stanovil homerunem Keibert Petit.

„Byla to dobrá týmová výhra. V prvním inningu jsme dostali bod, ale pak jsme jim to hned vrátili a v podstatě celý zápas jsme drželi tlak. Byla to dobrá týmová výhra. Proti Tempu musíme navázat na energii z tohoto duelu. V poli musíme dělat méně chyb a bude to dobré," řekl po vítězném duelu Benjamin Morgan z Kotlářky.

Arrows vytvořili klubový rekord

Dvojzápas mezi Arrows Ostrava a Hrochy Brno byl původně naplánovaný na sobotu, ale počasí chtělo jinak. První utkání se tak hrálo dle plánu a druhé kvůli dešti až v neděli. Ale fanoušci i tak měly možnost vidět dvě obrovsky vyrovnané bitvy, které skončily těsným výsledkem 2-1. V sobotním utkání se z této výhry radovali baseballisté Arrows, kteří se mohli opřít o výborného Jana Tomka na kopci. Ten v sedmi odházených směnách povolil pouze jeden doběh. Na druhé straně svůj první zápas v roli startujícího nadhazovače zvládl velmi dobře mladý Viktor Beránek, proti kterému ostravští v šesti směnách také skórovali pouze jednou. O vítězi duelu tak rozhodla situace ze sedmé směny, kdy Jakub Malík stáhl druhý doběh. Ostrava tak na úvod sezóny vyhrála třetí zápas v řadě, což se Arrows zatím nikdy předtím nepovedlo.

Čtvrtou výhru v řadě již ale ostravští nepřidali. Jejich snahu v neděli zastavilo duo Tomáš Ondra John Hussey, které pálkařům Arrows povolilo pouze 5 hitů. Ostrava z toho vytěžila pouze jeden doběh. V zápase plném chyb v obraně ale Hroši dokázali využít ty ostravské k tomu, aby v šesté směně stáhli dva body a zajistili si tak těsnou výhru. Arrows tak nestačil ani výborný výkon Ondřeje Satorii, který má po dvou startech ERA 0.75.

Při pohledu na extraligovou tabulku máme po dvou kolech na čele trojici Hroši, Nuclears a Arrows s bilancí 3 výhry a 1 prohra. V nadcházejícím kole již ale na týmy čekají první letošní třízápasové série, které můžou s pořadím výrazněji zamíchat.  

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací