Tým Evropy má za sebou sérii s Japonskem


Po devíti letech se v Japonsku odehrála baseballová série zápasů mezi Japonskem, které je dlouhodobě světovou jedničkou žebříčku a evropským výběrem. Letos se v dresu Evropy představila hned čtveřice českých baseballistů a trenér Pavel Chadim, ale výhry se tentokrát nedočkali.

Trojice pálkařů Martin Červenka, Martin Mužík a Marek Chlup nastoupila v obou zápasech a svými výkony byla rozhodně vidět. Marek Chlup zaznamenal v prvním utkání asi nejdelší odpal série, jemuž chyběly asi dva metry, aby z toho byl homerun. Místo radosti po dobrém výkonu měl Marek Chlup ale po zápase spíše starosti o svého spoluhráče Martina Schneidera, který z kopce odešel v bolestech s vykloubeným ramenem.

„Z Martina je mi upřímně smutno. Bohužel přišlo zranění, nemělo by to být vážné, podle toho, co jsem s ním mluvil,“ řekl po zápase reprezentační vnější polař. „Byl na kopci dominantní, za mě super výkon.  Zbytek Čechů taky, myslím, že jsme bojovali a ukázali jsme, že do toho týmu patříme.“

A právě Martin Schneider opět ukázal, že dokáže v důležitých momentech předvést výborný výkon. Trenéři jej totiž poslali do zápasu brzy, aby zastavili rozjeté Japonce, kteří se rychle dostali do vedení a vytvářeli tlak na nadhoz Evropy. Osmatřicetiletý Schneider ale svými nadhozy nepouštěl Japonsko do tlaku a než jej zastavilo zranění, tak rozdal 4 outy a jeden strikeout.

„Tím posledním hodem mi vypadlo rameno z jamky, z místa, kde má být, takže jsem nebyl schopen pokračovat dál,“ prozradil Schneider po zápase. „Pocit z toho mám takový, jak to skončilo. Ale do té doby, než se to stalo, jsem se svým výkonem celkem spokojený. Před třiceti tisíci diváky mi to nedělá problém, já házím pokaždé stejně. Takže mě to nějakým způsobem neovlivňovalo, spíš jsem si to užil.“

Jako jediný český baseballista si v utkání připsal úspěšný odpal Martin Červenka. Martin Mužík a Marek Chlup získali po jedné metě zdarma. Evropa tak nakonec Japonsku podlehla 0-5.

Perfect Game Japonska

Když hrála Evropa naposledy v Japonsku v roce 2015, tak tehdy dokázala domácí „Samuraje“ jednou porazit. I tentokrát byli hráči ze starého kontinentu Japoncům důstojným soupeřem, ale na vítězství to nestačilo.

Druhý zápas byl totiž soubojem nadhazovačů na obou stranách a pálkaři se jen velmi těžko prosazovali. Japonci začali na kopci s talentovaným Jumetou Kunemarou, u nějž mnozí odborníci předpokládají, že bude nejžádanějším hráčem letošního draftu NPB. Ten předkládal pálkařům nepálitelné míče a naznačil směr, jakým bude utkání směřovat.

Stejně dobře ale házeli také evropští nadhazovači, kteří pouštěli soupeře do minima šancí. Bohužel je ale nepodržela obrana, po jejíž chybách „samurajové“ stáhli své jediné dva doběhy.

Evropané měli na pálce několik dobrých odpalů a zejména Marek Chlup opět nebyl daleko od toho, aby poslal míč až za hrazení. Nakonec se ale ani jeden baseballistů ze starého kontinentu nedokázal dostal na metu a necelých 26 tisíc fanoušků v Ósace tak bylo svědkem historického momentu. Poprvé v historii totiž reprezentace Japonska zaznamenala Perfect Game.

Čeští fanoušci se můžou těšit, že mnoho hráčů z tohoto japonského výběru uvidí v červenci na Pražském Baseballovém Týdnu, kde ještě nastoupí domácí reprezentace, Tchaj-wan a Německo. Lístky na tento turnaj jsou již nyní v prodeji - ZDE.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací