U15 – soustředění a nominace


Za nepříznivého počasí proběhly o víkendu na hřišti pražského SaBaTu výběry do reprezentace U15. Hlavním cílem tohoto soustředění bylo posoudit pokrok hráčů během zimní přípravy, zhodnotit připravenost nadhazovačů a zejména vybrat hráče na soupisky pro turnaj Suma Pony, kam jsme letos přihlásili týmy v kategorii U14 i U16. Sobotní dopoledne, které začalo ještě slunečným počasím, patřilo tréninku individuálních dovedností. Michal Müller v klecích ladil s našimi hráči pálku, o polaře se rozdělili Petr Baroch s Martinem Špimrem. Týmový trénink obrany ulívek už probíhal za občasného deště, nepříjemného větru a lezavé zimy. V tomto duchu pak proběhlo i celé dopoledne, kdy proti sobě hráli hráči rozdělení do dvou týmů zápasy. Jak to v tuto fázi sezóny bývá, nadhazovači, z nichž někteří stáli letos poprvé na kopci, se trochu prali s přesností (ale měli jsme možnost změřit několik nadprůměrně rychle házejících kluků) a tak jsme neviděli ani příliš tvrdých dlouhých odpalů, ale hráči projevili velkou touhu a nadšení pro nacházející sezónu a některé individuální výkony nás velmi příjemně překvapily. 

Nedělní program byl velmi podobný, ráno trenérský tým doplnil Tomáš Ondra, který se věnoval nadhazovačům a Dan Ondroušek, jehož precizní warm up a mobility byly v panujících podmínkách nezbytným začátkem. Následoval trénink individuálních dovedností a po obědě opět řízené zápasy. 

Jak už jsme psali několikrát, letošní rok je bohužel zatím bez velkého turnaje. Stále je pro nás otevřená možnost tzv. divoké karty na Mistrovství světa, ale pro nás bude klíčová dubnová Suma. Převážně mladší část týmu se vydá koncem června na tréninkový kemp a turnaj do Itálie a pro ročník 2009 je zatím vrcholem sezóny přípravný turnaj v nizozemském Rotterdamu na začátku června. I proto necháváme v nominaci stále více než 30 hráčů, s nimiž chceme dále pracovat.  

Na turnaj Suma jsou nominováni tito hráči: 

Bartoň 

David 

Draci Brno 

Bílek 

Ondřej 

Tempo Praha 

Čapka 

Martin 

Draci Brno 

Heřman 

David 

Draci Brno 

Hostelard 

Adam 

Blesk Jablonec 

Kalenský 

Lukáš 

Eagles Praha 

Kára 

Ondřej 

Eagles Praha 

Kliner 

Jakub 

Třebíč Nuclears 

Loub 

Matouš 

Kotlářka 

Malý 

Vojta 

Hroši Brno 

Marani 

Oliver 

Tempo Praha 

Menšík 

Václav 

Technika Brno 

Mlýnek 

Matouš 

Sokol Hluboká 

Mužík 

Petr 

Sokol Hluboká 

Němčanský 

Štěpán 

Hroši Brno 

Nepožitek 

Alexander 

Eagles Praha 

Novák 

Václav 

Blesk Jablonec 

Ondroušek 

Denis  

Hroši Brno 

Osecký 

Vojtěch 

SaBaT Praha 

Průcha 

Samuel 

Kotlářka 

Příhoda 

Vojtěch 

Třebíč Nuclears 

Puš 

Ondřej 

Kotlářka 

Řezníček 

Dominik 

Hroši Brno 

Staněk 

Šimon 

Ježci Jihlava 

Šilar 

Kryštof 

Draci Brno 

Štilip 

Matěj 

Miners Kladno 

Tošovský 

Adam 

Eagles Praha 

Uher 

Jan 

Draci Brno 

Vaňák 

Jan 

Arrows Ostrava 

Vančura 

Vilém 

Kotlářka 

Vavřík 

Jan 

Wolfs Domažlice 

Žahourek 

Filip 

Ježci Jihlava 

Nenominovaní hráči jsou automaticky připraveni, jako náhradníci.  

Na závěr bychom rádi poděkovali rodičům, kteří nás svou přítomností na hřišti podporovali a pomohli s organizací, hráčům ja jejich nasazení a odhodlanost nechat na hřišti vše a nesmíme zapomenout ani na klub SaBaT Praha, který nám perfektně připravil hřiště a během celého víkendu o něj pečoval, takže jsme i před zahájením sezóny, měli důstojné tréninkové podmínky pro reprezentační sraz.

Všechny fotografie ze soustředění od Petry Šlencové - zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací