Univerzitní tým - v semifinále proti USA


Poslední den zápasů v Super Round skupině přinesl vítězství USA, které otočily zápas s Koreou v poslední směně. Zápas měl zásadní význam pro nasazení do semifinále, nikdo nechtěl na Japonsko. USA vedly 2:0, prohrávaly 2:4 a v deváté směně nejenom vyhrály 6:4, ale vybraly si také i semifinálového soupeře.

Asi si na nás věří, vyhrály nad námi v přípravě, vyhrály i první zápas Super Round skupiny po skvělém výkonu. Ten pravý zápas ale teprve přijde a bude se začínat za stavu 0:0. Pro nás jednoznačně lepší soupeř než zarputilé a neporažené Japonsko.

Druhé utkání dne a poslední zápas přinesl náš souboj s Japonskem. Šli jsme v něm dokonce do vedení 1:0 hned v první směně. Japonsko ale vytrvale tlačilo, bylo na míči a dalo 16 odpalů. Prohráli jsme 1:8, ale potěšil výkon týmu. Štěpán Havlíček hodil 8 směn a kopec opouštěl při 6 bodech - proti týmu snů výkon snů. Zápas byl vysílán do Japonska a dosáhl dobré sledovanosti, jako každý baseball.

Družstva se tak seřadila v pořadí:
První Japonsko, velký favorit, jediní neporažení a bez výrazných slabin.
Druhá kolébka baseballu co neprohrává: USA mají určitě dobrý tým a myslí si na vítězství, mají také nejvyšší ambice, ale ještě nejsou ve finále.
Třetí: Česká republika, která je překvapením turnaje, poprvé si zahraje o medaile, ale důležité zápasy na turnaji zvládla a určitě nebude chtít odejít s prázdnou.
Čtvrtá: Korea bojuje v každém zápase, po porážce od ČR přežila Tchaj-wan. Vyřadit domácí před plným stadionem je opravdu kousek. Ve skupině potřebovala vyhrát, prohrála o bod s Japonskem (1:2) a ve zmiňované dohrávce s USA (4:6).

Ve skupině o 5. místo jsou čtyři družstva, na která si teď málokdo vzpomene, ale na postup jim chybělo opravdu málo. Nešťastný Tchaj-wan ztratil vše zásadní chybou ve vnějším poli proti Francii a pickoffem proti Koreji. Mexiko prohrálo s USA 2:3, když mělo druhou a třetí metu obsazenou s jedním autem v dohrávce. Francie nezvládla klíčový zápas s ČR a Rusko jako jediné sbírá zkušenosti. Tak vyrovnaný je tento turnaj.

Vše co bylo je ale zapomenuto, začíná to pravé drama, není kam ustoupit. V pondělí 28.8. večer budou dva týmy ve finále, dva zklamané. V úterý 29.8. bude jasný vítěz a držitel nepopulární brambory. Vyhraje nejenom ten, na jehož straně je výkonnost a talent, ale i ten, kdo bude více chtít a kdo je lépe fyzicky připraven. Bude se hrát sedmý zápas, což v nepříznivém klimatu, dlouhých přejezdech a ne úplném komfortu vesnice sportovců bude extrémně náročné a může se stát úplně všechno!

V prvním semifinále se střetne Česká republika s USA. USA budou domácí. Hraje se od 11:00 hod. místního času (v 5:00 hod. ráno evropského). Roli favorita musí přijmout USA, ale je to nevděčná role. Uvidíme, na čí straně bude publikum. My umíme hrát důležitá utkání a věříme si.  Výhodou je, že oba týmy budou mít více času se nachystat na finálový den, vstřebat emoce a být lépe připraveni.

Druhé semifinále se hraje až večer od 18:30 hod. místního času (od 12:30 hod. našeho). Japonsko je v něm větším favoritem než USA proti nám. Korea brala v Gwangju bronz a ten jim letos nebude stačit. Přežila svoji smrt v předposlední směně s Tchaj-wanem a nemá co ztratit.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací