Super6 - dnes o další úspěch proti Itálii s Borisem Bokajem na prkně


Po první výhře v turnaji čeká českou reprezentaci tým Itálie, tedy bronzový tým z posledního ME 2016. Italové jsou na žebříčku WBSC na 15. místě jako druzí nejlepší Evropané.

Z ME mají s českým týmem pozitivní bilanci – v roce 2012 vyhráli 3:0, v Brně 2016 9:1 a na posledním šampionátu 2016 těsně 3:2.

„Italský tým patří dlouhodobě k evropské baseballové špičce. V posledních dvou dekádách pravidelně, až na pár výjimek, obsazují společně s Holandskem a Španělskem medailové pozice na ME. V roce 2010 skvadra Azzuri vybojovala zlato v německém Stuttgartu a o dva roky později obhájili titul mistrů Evropy na horké půdě v Holandsku,“ hodnotí našeho dnešního soupeře nadhazovač Boris Bokaj, který bude v dnešním zápase startérem. Jakub Malík bude opět jako suplující pálkař, na první metě se představí Přemek Chroust, v sestavě jsou i včera úspěšní pálkaři Martin Mužík (RF) a Matin Červinka (3B). Na italské straně se na nadhozu představí Matteo Bocchi (r. 1996), který byl v kádru mistrů Evropy U18 v roce 2013, které se konalo v Praze. Znát by ho tak mohli Martin Mužík a Jiří Vavruša, jenž byli v týmu vicemistrů Evropy.

Po dvou výhrách nad Německem 11:1 a Belgií 7:4 sehráli Italové včera večer krásný vyrovnaný zápas s Holandskem, ze kterého vyšli s porážkou 8:9 v tie-breaku. V utkání třikrát vedli, ale nakonec tlaku domácího týmu podlehli.

O tom, že mají na turnaji skvělé hráče ví i Boris Bokaj: „Pokud se podíváme na soupisku pro Super6, můžeme najít několik hráčů se zkušenostmi z MLB (Alex Liddi, Chris Colabello), MiLB (Alberto Mineo) či japonské NPBL (Alessandro Maestri). Neméně kvalitní budou borci z domácí soutěže. Ta se kvalitou vyrovná holandské Hoofdsklasse.“ Alex Liddi zatím na turnaji odpálil 6 hitů a je na BA .500, Chris Colabello má na svém kontě také 6 hitů, z toho 2 homeruny.

V českém týmu mají zatím 4 pálkaři po 4 hitech – Mužík, Malík, Schneider a Přemek Chroust. Petr Čech získal 7 met zdarma, 6 hráčů odpálilo homerun.

Boris má s italským baseballem osobní zkušenosti. Jak na své působení v Itálii vzpomíná? „V roce 2012 jsem měl to štěstí ochutnat jaké to je v italské IBL na vlastní kůži. Za tým Grossetta, složený z kvalitních hráčů z různých koutů světa, pod vedením amerického ex-MLB Mika Hartleyho, jsme odehráli nepříliš úspěšnou sezónu. Navzdory ambicím jsme nepostoupili do bojů o titul a ukončili rok na 7. místě. Nicméně pro mě osobně to byla obrovská škola, spousta zkušeností a také nových přátel.“

Český tým sehrál s italským výběrem přátelské zápasy během jarního soustředění na Sicílii, kde ani jednou nepoznal hořkost porážky. „I přes mnohé změny a posily v jejich výběru pro Super 6 věřím, že s nimi odehrajeme vyrovnanou partii, s lepším koncem pro náš celek. Go Czech!“ burcuje Boris.

A stejně dobře naladěný na dnešního soupeře byl po včerejší výhře Matěj Hejma: „Italové jsou jiný tým než Belgie, budou tam poslušnější pálkaři, budou si víc vybírat, budou mít kvalitnější nadhoz. Budeme hrát stejný baseball jako teď, agresivní od prvního inningu, doufám, že na Itálii vlítneme a vyhrajeme.“

Zápas se hraje od 15:00 hod., v Hoofddorpu je stále silný vítr, předpověď slibuje i nějaký déšť, tak věřme, že program zápasů nebude narušen. Utkání budou řídit Cuauthemoc Hernandéz ze Španělska na domácí metě a na dalších Ken Macri z Belgie a Efrem Silvania z Nizozemska.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací