Super6 - dnes o další vítězství s Německem


Posledním soupeřem české reprezentace na turnaji Super Six bude Německo. Němci jsou zatím na turnaji bez výhry, podlehli Itálii 1:11, Nizozemsku 1:13, Španělsku 1:9 a Belgii 6:7.
Na žebříčku WBSC jsou na 21. příčce, tedy tři místa za Českem. Na evropských šampionátech se poslední roky pohybují v TOP 5 – v roce 2012 byli 4., v roce 2014 5. a na posledním ME opět 4. S českou reprezentací mají na ME aktivní bilanci 5:4, 5:2, 3:1.

A jak vidí dnešního soupeře Petr Čech? „Německo je tým, který nám je podobný, jelikož má dost veteránu, které doplňují mladí, kteří nemají s reprezentováním na vrcholových seniorských akcí mnoho zkušeností. Je složen hlavně ze čtyř nejlepších klubů země, jako Heidenheim, Regensburg, Bonn a Mainz.“

Letos sehrála v červenci na domácí půdě česká reprezentace s německým výběrem tři přátelské zápasy a ve všech zvítězila 2:1, 15:5 a 4:2. Náš kádr byl až na pár výjimek podobný tomu na turnaji, německý tým tady má 10 hráčů. Pět jejich pálkařů se zatím dostalo na pálkařský průměr přes .300 – Brenk, Ljatifi, Ahrens, Wilhelm a Diaz. Čeští pálkaři jsou na tom díky bodovým hodům ze dvou poslední zápasů lépe – Jakub Malík je na BA.462, má 6 hitů, z toho 2 homeruny, 7RBI. Martin Mužík je na BA .400, stejně jako Martin Červinka a Přemek Chroust.

Věřme, že dnes trochu porušíme tradici, o které také ví Petr Čech: „Zápasy s Němci jsou vyrovnané v přátelských zápasech je častěji porážíme, ale na vrcholných akcích to slavné není, ale věřím, že změna začne už na tomto turnaji.“

Češi zahájí utkání s Radimem Chroustem na kopci, jako suplující pálkař byl dnes nominován Jakub Voják, na první metě bude Tomáš Juněc. Německým startujícím nadhazovačem je Sven Schuller.

Hraje se již od 11:00 hod., opět s přenosem na PLAYO.TV a internetovém vysílání ČT Sport, dnes s komentářem Vladimír Chlupa. Zápas rozhodují Belgičan Ken Macri, Cuauthemoc Hernández ze Španělska a Mojmír Jankovič.

Nic se neděje, že jsme s Itálií prohráli, na Německo vlítneme, Předpokládám, že uděláme hodně bodů a vyhrajeme,“ věří českému týmu Michal Müller.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací