Výběry do reprezentace U12


Žákovské výběry proběhly za krásného počasí minulou sobotu 6.10.2018 v Třebíči. Dorazilo 96 hráčů a hráček z 21 klubů. Moravská skupina začala v devět ráno a dopolední blok trval tři a půl hodiny. Česká skupina zahájila výběry posléze, ve čtrnáct hodin. Hráči prošli šesti stanovišti, podobně jako tomu bylo v loňském roce. Ve vnitřním poli museli ukázat svou univerzálnost a vyzkoušeli si téměř všechny posty při chytání míčů po zemi. Mety byly dány na vzdálenost kategorie U13 (21 m), podle těchto pravidel se bude hrát příští rok MS na Tchaj-wanu, na rozdíl od ME, kde se ctí pravidla kategorie U11.
Na stanovišti pro zadní pole chytali míče ze vzduchu a míče po zemi s crow hopem do zábrany. Proběhlo opět měření hodu do dálky, ve kterém nejlépe uspěl Filip Nedvěd z Plzně výkonem 55 m. V loňském roce hodil nejdál Honza Bilíček z Třebíče, 61 m. Na druhém místě skončili Matias Takeda z Draků a Max Prejda z Kotlářky, oba shodně 53 m.
V bullpenu mohli nadhazovači předvést rychlost a přesnost svého fast ballu a change upu. Mezi nejrychlejší se zařadili Matias Takeda, 55 mph (88 km/h), a Filip Hedl s 54 mph (86,4 km/h). S rukama nadhazovačů je to o poznání pomalejší oproti loňsku a pravděpodobně nedosáhneme v příštím roce hranice 100 km/h. Touto rychlostí však top pálkaře stejně nepřekvapíte, podstatnější je kontrola a mít dobrý change up, který se nebojíte používat. Nadhozy na MS létají rychlostí 110–130 km/h a nadhazovači mají skvělou točku. To bude opravdu oříšek pro pálkaře, kteří budou mít také hodně práce přes zimu pracovat na svém švihu, je potřeba ho vypilovat a zjednodušit.
Vedle pálkařského stanoviště probíhal běh po metách. Ulívka se sprintem na první metu, krádež mety se slidem a oběhový homerun, jenž nejrychleji proběhl Max Prejda za 12,31.
Na street workoutovém hřišti mohli hráči otestovat koordinačně-kondiční a obratnostní schopnosti: šplh, ručkování na visutém žebříku a přeskakování a podlézání překážek.

Druhé kolo proběhne již v prostorách haly Sport V hotelu v Hrotovicích v neděli 18. listopadu, kde budou vybraní hráči seznámeni s programem. Pro ty, co se do dalšího kola nedostanou, existuje šance na jaře, kdy mohou svými výkony na hřišti ukázat, jak přes zimu makali, za šest měsíců se dá udělat hodně práce.

Pozvaní jsou tito hráči (hráčky) včetně řádně omluvených (dole):

Bílek David  

Třebíč Nuclears

Brátka Zdeněk

Třebíč Nuclears

Burkert Tomáš

SK Kotlářka Praha

Cajz Michal

Sokol Hluboká

El Ghannam Kristyna

Hroši Brno

Hajný Ondřej

Sokol Hluboká

Hanuš Šimon

SaBaT Praha

Hasal Matyáš

SaBaT Praha

Hedl Filip

Olympia Blansko

Hluchý Nikolas

Tempo Titans

Chorobík Matěj

BK Klasik F-M

Chromý Michal

Sokol Hluboká

Katz Jan

SK Joudrs Praha

Kincl Lukáš

Olympia Blansko

Kočí Alois

Draci Brno

Kolajta František

Miners Kladno

Kolev Kryštof

Eagles Praha

Kopr Kryštof

Draci Brno

Kubelka Jan

Draci Brno

Martinčák Jonáš

Arrows Ostrava

Martinek Krystof

Hroši Brno

Nedvěd  Filip

Baseball Plzeň

Nermuť Pavel

Blesk Jablonec

Novák Jan

Blesk Jablonec

Peroutka Pavel

Třebíč Nuclears

Pesničák Jan

Blesk Jablonec

Plešák Benjamín

Blesk Jablonec

Prejda Max

SK Kotlářka Praha

Sobotka Daniel

Hroši Brno

Staněk Vít

Technika Brno

Svoboda Jakub

Hroši Brno

Šmiřák Denis

BK Klasik F-M

Šustrová Denisa

Třebíč Nuclears

Takeda Matias

Draci Brno

Trendl Ondrej

Hroši Brno

Troubil Samuel

Draci Brno

Tylich Tadeáš

SK Joudrs Praha

Urbánek Petr

Třebíč Nuclears

Ventruba Vít

Draci Brno

   

Řádně omluveni:

 

Minařík Samuel

Rytíři Trutnov

Jaroš Petr

Rytíři Trutnov

Fiala Stepan

Hroši Brno

Kobera Robert

Tempo Titans

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací