Rozdílová porážka s Kolumbií


Posledním soupeřem na MS U23 byla pro český tým domácí reprezentace. Kolumbijci byli do poslední chvíle ve hře o postup do horní skupiny a v dosud odehraných utkáních Consolation Round neprohráli. Češi měli za sebou vítězství nad Nizozemskem, ale také porážku s Jihoafrickou republikou.

Vladimír Chlup ponechal totožnou sestavu jako v zápase s JAR, pouze trochu přeházel lineup: Grepl 2B, Červinka SS, Mužík C, Furko 1B, Novotný CF, Kubica 3B, Trunkát DH, Kalábek RF, Ondráček LF, Ondra P.

Úvodní směna skončila bez bodu na obou stranách, ale už trochu předznamenala vývoj utkání – čeští pálkaři pálili do vzduchu a přesně na obranu, kolumbijští svými odpaly nutili dělat českou obranu chyby. První body pro domácí přišly hned ve 2. inningu, po hitu Pereze doběhli Camargo a Ramos, třetí bod přidal Montalvo. Češi stihli za jednu směnu vyprodukovat celkem 3 errory.

Prvním českým hráčem, který se dostal na metu byl po hitu Jakub Ondráček ve 3.hře, dalšími pak Radim Novotný a Jakub Kubica v 5. inningu. Vše po hitech, ale bohužel bez dalšího bodového efektu. Kolumbijci naopak dále tlačili, dvoubodvý homerun Zabaly ve 4. směně znamenal jejich vedení 7:0. Do další obrany vystřídal Tomáše Ondru Šimon Blažek, ale ani on nedokázal zastavit kolumbijský útok Ten za sebou poskládal další 4 hity a 3 body a směnu musel jít uzavřít Vojtěch Bužga.

Rovněž Kolumbie vystřídala nadhoz Cuentase nahradil Sergio Palacio a český útok dokázal tento moment využít. Grepl dostal metu zdarma, Červinka trefil double do středního pole a oba pak poslal domů single Martina Mužíka. Víc ale Palacio do konce utkání nedovolil, zahrál pět SO v řadě, a s dalším mu pak pomohla obrana. Pro Čechy to tak byly jediné dva body zápasu.

Bužga a následně i Jan Nebenführ se se svou rolí popasovali dobře a dvě směny společně s obranou udrželi Kolumbijce bez bodu. Hrozba rozdílového výsledku se bohužel vyplnila v dohrávce 8.inningu.
Double a hit znamenaly 11. bod a také střídání na kopci, kam přišel Lukáš Ercoli. Následovaly dva auty, ale veškeré naděje na prodloužení utkání skončily chybou při odpalu Diaze. Češi tak podlehli v posledním utkání turnaje Kolumbii 2:12. Na hity skončil zápas 5:15 na chyby 6:1…

Celková bilance W-L na turnaji pro český tým není příznivá – 1-7 a znamená, při kolečku s Nizozeskem a Jihoafrickou republikou, celkovou 12. příčku.
Ve finále se utká Japonsko s Mexikem, o bronz bude hrát Venezuela a Korea.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací