MS U23 - den devátý


Na MS U23 už zbývají pouze 2 zápasy, ale ty nejdůležitější – finále a zápas o 3.místo.
O všem ostatním rozhodl poslední hrací den ve skupinách. Finalisté byli známi již předtím, rozhodovalo se tedy o účastnících duelu o bronz a konečném pořadí na 5.-12.místě.

Japonsko potvrdilo dobrou formu i v utkání s Dominikánskou republikou a připsalo si další výhru v turnaji, tentokrát 4:0. Japonci kráčí jasně za celkovým vítězstvím. Zápas rozhodla 4.směna, kdy na 2 auty přišly 4 japonské hity v řadě a vedení favorita 3:0. Japonští nadhazovači dovolili soupeřovým pálkařům pouze 3 hity.

Další dvě utkání Super Round skončila těsnými výsledky. Venezuela porazila Tchaj-wan 4:3, když otáčela vývoj utkání, ve kterém prohrávala už 0:3. Pro vítězný bod doběhl Hernandez Rivera po doublu Romera v dohrávce 8.hry.

Korea si zajistila zápas o bronz díky výhře nad Mexikem 3:2. Mexiku už teoreticky o nic nešlo, finále mělo jistě, ale bojovalo do poslední chvíle. V zápase vedlo 2:0 po 3.inningu. Korea zabrala v 6.směně, ve které posbírala 4 odpaly, přidala metu zdarma a získala 3 body.

Austrálie potvrdila své kvality a porazila Jihoafrickou republiku 9:4, I ona musela otáčet vývoj zápasu, ale dokázala reagovat včas a i díky 3 homerunům zapsala další výhru.

Také Portoriko bylo proti Nizozemsku úspěšné, vyhrálo 11:3. Nizozemci šli hned zkraje zápasu do vedení 3:0 po 3RBI homerunu Verkerka. Ještě před dohrávkou 5.směny byl stav zápasu 3:3, v její dohrávce padly na portorické straně dva homeruny další dobré odpaly i chyby pole a 6 bodů na straně Portorika. O výsledku a osudu utkání tak bylo rozhodnuto.

Ve večerním zápase nastoupila česká reprezentace proti výběru Kolumbie a podlehla mu 2:12. Kolumbijci byli jasně lepší na pálce, odpálili 15 hitů, česká obrana navíc udělala téměř neuvěřitelných 6 chyb. Jediné dva body získali čeští hráči po vystřídání kolumbijského nadhozu – metu zdarma získal Grep., Červinka odpálil double a Mužík oba stáhnul domů. Češi končí na turnaji s bilancí W-L 1-7 na 12.místě.

Super Round:

 

 

Consolation Round

 

Japonsko

5-0

 

Kolumbie

5-0

Mexiko

3-2

 

Portoriko

4-1

Venezuela

3-2

 

Austrálie

3-2

Korea

2-3

 

Nizozemsko

1-4

Tchaj-wan

1-4

 

Jihoafrická rep.

1-4

Dominikánská rep.

1-4

 

Česko

1-4

Zápas o bronz mezi Koreou a Venezuelou začíná ve 13:00 hod. kolumbijského času. Ve skupině vyhrála Venezuela jasně 9:2. Korea obhajuje bronz z roku 2016. Na první metě bude u toho i David Kulhánek, gratulujeme.
Finále je na programu od 19:00 hod. kolumbijského času, utkají se Japonsko (obhájce titulu) a Mexiko, které bylo na minulem MS páté. I tyto týmy se setkaly v základní skupině a Japonsko zvítězilo 7:2. 

Pořadí na 5.-12.místě

  1. Tchaj-wan
  2. Dominikánská republika
  3. Kolumbie
  4. Portoriko
  5. Austrálie
  6. Nizozemsko
  7. Jihoafrická republika
  8. Česko
Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací