MS U23 - titul získalo Mexiko


Na MS U23 byly odehrány poslední dva zápasy, které určily medailisty letošního šampionátu. Obě utkání byla dramatická a skončila pouze jednobodovým rozdílem.

Bronzovou medaili získala Venezuela po výhře nad Koreou 5:4. Týmy se utkaly už ve skupině, kde hrála také česká reprezentace, a Venezuela vyhrála 9:2.
Ta byla také prvním týmem, který v utkání bodoval. Po hitu a double následoval sebeobětovací odpal a další hit – tedy dva body do začátku zápasu. Třetí bod přidali Venezuelané v dohrávce 5.směny, když na dva auty poslal hitem Romero Rojas domů Lujana Pacheca. Korea, která vstupovala do Super Round bez výhry a obhajovala bronzové medaile, bodovala hned v následujícím útoku a vykřesala naději na zvrat v utkání. Soupeř dokázal reagovat také bodem, a tak byl stav zápasu po 6 směnách 4:1 pro Venezuelu. Korejští hráči zabrali hned vzápětí a srovnali stav utkání na 4:4. Nezastavilo je ani trojnásobné střídání nadhozu a dva auty a trefili singl, triple a double. Vítězný bod pro Venezuelu přišel v dohrávce 8.inningu a na to už Korea reagovat nedokázala.
Nivaldo Rodriguez startujíc nadhazovač Venezuely (5IP, 0ER, 5SO) komentoval historický úspěch pro svou zemi: „Měl jsem plán, který krásně fungoval. Pomohlo nám, že jsme s nimi hráli už ve skupině. Šli jsme za úspěchem jako válečníci a tato medaile je naší odměnou.“

Finálové utkání mezi Japonskem a Mexikem bylo ještě dramatičtější, když musela rozhodnout až nastavená směna. I tito soupeři se již utkali ve skupině, kde bylo úspěšnější Japonsko. Finále sledovalo na stadionu Edgara Rentiera 6500 fanoušků.

Celých devět směn nedovolili nadhazovači společně s obranami pálkařům soupeřova týmu bodovat. Oba startující nadhazovači – Carlos Morales a Hiroki Kondo – vydrželi na kopci 8 směn. Morales dovolil soupeři pouze 1 hit a rozdal 6SO, Hiroki ustál 7 hitů a rozdal 5SO. Nejblíže měli k bodu ve 2.hře Mexičané, ale Omar Garcia byl vyutován doma po přesném příhozu z pravého pole.
Carlos Morales: „Spoléhal jsem na svůj fastball, ale střídal jsem ho s changupem i sliderem. Strategie fungovala. Když hrajete s takovým soupeřem jako je Japonsko, musíte mít svůj nadhoz pod kontrolou. Měl jsem štěstí, že jsem dnes hodil hodně strike outů“.

Extra inning zahájilo Mexiko úspěšnou ulívkou, která posunula běžce o jednu metu. Singl Fabricia Maciase pak přinesl dva body, další hit pak velký tlak na japonský nadhoz, který ale společně s obranou vše zvládl a další body již mexickému útoku nedovolil.
Fabricio Macias: „Jsem velmi štastný. Baseball vám dá vždycky nějakou šanci. V minulých zápasech jsem měl dobré starty, ale nemohl jsem trefit hit. Teď jsem měl ten správný pocit, že se něco stane, cítil jsem se velmi dobře, soustředil jsem se, a to byl klíč k dobrému odpalu a zisku titulu.“
Také Japonsko složilo úspěšně ulívku a po odpalu do vnitřního pole získalo bod, ale mělo už dva auty. Dvě mety zdarma dostaly mexickou obranu do potíží, došlo ke střídání nadhozu a vše ukončil fly out Nishimaki do pravého pole.

Konečné pořadí turnaje:

 1. Mexiko
 2. Japonsko
 3. Venezuela
 4. Korea
 5. Tchaj-wan
 6. Dominikánská republika
 7. Kolumbie
 8. Portoriko
 9. Austrálie
 10. Nizozemsko
 11. Jihoafrická republika
 12. Česká republika

MVP turnaje byl vyhlášen Hisanori Yasuda z Japonska. Do All Star týmu se dostali hráči Mexika Japonska, Venezuely, Kolumbie a také Australan Ulrich Bojarski.

Český tým se ve statistikách neprosadil – BA .194 (12.), ERA 9.00 (11.), FA 918 (12.). Nejvíce hitů odpálil Martin Červinka - 8 z toho 3x2B, 3RBI, BA .333. Martin Mužík jich má na svém kontě 7, z toho 1x2B, 2xHR, 7xRBI, BA .250. Jedinou českou výhru v turnaji zapsal Jiří Vavruša v zápase s Nizozemskem.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací