Baseball Czech Gala - Terrell Joyce získal tři ceny


BASEBALL CZECH GALA letos hostila Ostrava. Extraligový tým Arrows Ostrava tak dovršil oslavy 45 let trvání klubu, ale hlavně také oslavy zisku prvního mistrovského titulu.

Akce se konala v neděli odpoledne v jednom ze sálů kina Cinema City. Oceněni byli nejlepší hráči, trenéři a rozhodčí. I mezi nimi byli vzhledem k úspěšné sezóně hlavně hráči Arrows.

Hned tři ceny posbíral americký hráč Terrell Joyce, který neváhal na tento večer přiletět až z Austrálie, kde v současné době hraje: nejlepšího pálkaře základní části, nejlepšího pálkaře play-off a také cenu za nejvíce homerunů v základní části. "Byla to má nejlepší sezóna v životě, jak mentálně, tak fyzicky. Spoluhráči mi pomáhali pracovat na mé hře a zůstat konzistentní při každodenní práci." Terrell byl důležitou postavou letošního mistra a hnacím motorem za ziskem prvního titulu a diváci se na jeho výkony mohou těšit i tuto ligovou sezonu: "Nevidím důvod, proč bych měl opustit Arrows rodinu. Myslím, že nový extraligový ročník bude ještě lepší než ten loňský. Cenu za nejvíce homerunů obdržel z rukou Pavla Budského, krále českých homerunárů. A co udělá Terrell se třemi skleněnými plaketami? "Mé ceny neopustí hřiště Arrows, získal jsem je se svou Arrows rodinou a proto zůstanou v Ostravě."

Nejlepším nadhazovačem základní části se stal brněnský Drak a reprezentant Radim Chroust. Nejlepším polařem další zástupce druhého finalisty, reprezentant, catcher Petr Čech.

Ceny za výkony hráčů v play-off už patřili pouze ostravským hráčům. Nejlepším pálkařem se stal již zmíněný Terrell Joyce, nejlepším nadhazovačem další Američan Christopher Burkholder a nejužitečnějším hráčem (MVP) Jakub Voják. Ten je kmenovým hráčem Skokanů Olomouc, ale v průběhu sezóny hostoval v Arrows.

Nejlepším týmem nemohl být nikdo jiný než ostravští Arrows, kteří si na pódiu společně s herci zazpívali populární píseň Jarka Nohavici Ostravo, Ostravo.

Osobností Extraligy, kterou volili samotní hráči se stal Aleš Navrátil, opět z Arrows Ostrava. "Cena mě dost překvapila a strašně moc si jí cením. Ani vlastně neumím popsat jak moc."

Doma zůstala také cena za Trenéra roku, kterou obdržel Boris Bokaj. Ostravský a reprezentační nadhazovač zvládl výborně obě role. 

Nejlepším rozhodčím byl zvolen podruhé za sebou Marek Vičar: "Ceny a její obhajoby si velmi vážím, i když vím, že jsou v ČR určitě i další dobří rozhodčí. Byl jsem vloni na hřišti hodně vidět a trenéři jsou asi rádi, když tam jsem".

Letos byla rovněž udělena cena Fair play. Jejím držitelem se stal Joe Truesdale, hráč Kotlářky Praha a zároveň reprezentační fyzioterapeut. V utkání Kotlářky s Hrochy Brno pomohl protihráči, kterému po zákroku vypadlo rameno.

Opět byla vyhlášena rovněž cena za Dlouholetý trenérský přínos. Tu obdržel Miroslav Vojtíšek, mimo jiné první trenér baseballové reprezentace, který si vysloužil stading ovation. "Byl to krásný večer, je to moje nejkrásnější cena. Byl jsem opravdu dojatý."

Na pódiu pak mohl přivítat nového člena Síně slávy českého baseballu Jiřího Křepinského ze SaBaTu Praha. "Křépa" hrál baseball i softball, zúčastnil se historicky prvního zahraničního výjezdu reprezentace do Nizozemska v roce 1967, který vedl právě Mirek Vojtíšek a v současné době dělá funkcionáře v pražském SaBaTu.

V závěru celého večera byl představen reprezentační tým mužů, který čeká náročný rok – zářijové Mistrovství Evropy v Německu a následná Kvalifikace o Olympijské hry 2020 v Itálii. Hráčům popřál vše nejlepší a požehnal farář římskokatolické církve Vítězslav Řehulka.

ROAD TO TOKIO

Celý program uváděl v nabitém sále Petr Svěcený. Ještě před vyhlašováním cen mohli diváci shlédnout film o historii baseballu v Ostravě s názvem „Snem proti šedi“, který uvedli zakladatelé Arrows Radim Kepák, Zdeněk Ploskonka,, Leoš Balon a Jiří Takacs a jejich filmová alter ega -  herci ostravských divadel. 

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací